Geçmişe Küçük Bir Dokunuş: Jile

19 Eki 2015

Çalıkuşu dizisinin bize ve modaya en büyük katkısı jileleri tekrar hayatımıza sokması oldu. Önceleri sadece okul zamanı aklımıza gelen jileler artık herkesin severek kullandığı parçalar arasında yer alıyor. Her ne kadar dizi biteli epey olsa da moda üzerindeki etkisi hala devam ediyor. Yerli tasarımcılar ve markalar dizinin etkisini koleksiyonlarına kattıkları jile tasarımları ile sürdürüyor. Neredeyse bütün tesettür markaları jileyi kendi çizgileri dahilinde yeniden yorumlayarak eskiyi seven tesettürlü hanımların beğenisine sunuyor.

Kübra Biriktir‘in tasarladığı bu jile elbise o havayı en çok hissettiren modellerden birisi, kesimi ve kumaşı büyük ihtimalle bunun başlıca sebebi. Cepken tarzında gelen üst bedenin büyük pilelerle tamamlanmış olması benim çok hoşuma gitti. Altına kullanılan ayakkabı ise tam olması gerektiği gibi, sizce de öyle değil mi?

jile_elbise

Pita markasının hem jileye hem de eteğe farklı bir yorum kattığı bu model ise biraz daha modern bir şeyler arayanların severek kullanabileceği parçalardan.
jile-klos-etek--yesil--pita-107822-3Kollarındaki pilise detayları, kumaş rengi, dokusu ve en önemlisi de deseni ile diğer jilelerden sıyrılan bu güzel tasarım Mustafa Dikmen’e ait. Ayrıca jilenin diğerlerinden ayrılan bir diğer yanı ise barok tarzına olan yatkınlığı.
omuzlari-pilikaseli-jile--fusya--mustafa-dikmen-92643-2

Beha Tesettür ise jileyi şuan ki modayla en iyi buluşturan markalardan birisi. Bu sene en ön plana çıkan şeylerden birisi pazen kumaşlar ve onlara benzer desenlere sahip kumaşlar. Bu açıdan en beğendiğim tasarım Beha tesettüre ait oldu. Siz en çok hangisini beğendiniz?
dugmeli-jile--lacivert--beha-tesettur-153383-1

Ürünleri detaylı incelemek ve farklı modellere göz atmak için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir