Genç Kızlara Özel: Benin

26 Şub 2016

Tesettürlü hanımlar için en zorlu dönem genç kızlık dönemi. Çünkü hayatta her şeyde olduğu gibi tesettüre girmekte de ilk yıllar yani o geçiş dönemi zorlu olabiliyor. Ama atlatıldı mı gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Belki bundan on yıl öncesinde tesettürlü hanımların kendilerine uygun kıyafet bulmalarının ne kadar zor olduğunu hatırlayanlar vardır aramızda. O zamanlar bırakın kendi yaşınıza ve tarzınıza uygun olanı bulmayı, gerçekten de tesettür tanımına uyan kıyafetleri bulmak bile büyük uğraş gerektiriyordu. Herkes aynı mağazadan giyinmiş gibi görünüyordu çünkü ironik bir şekilde bir elin parmaklarını geçmeyen mağazaların hepsi aynı şeylerin farklı renklerini satıyor gibiydi.

Halbuki şuanda her şey çok değişti. Her yeni gün bir yenisi eklenen tesettür giyim markaları ve tasarımcılarını takip ederken bile zorlanıyoruz. Birbirinden farklı beden, tarz ve yaş gruplarına göre ayrı ayrı düşünülmüş bir sürü ürün var. Seçeneklerin içinde yüzdüğü kocaman bir havuz adeta tesettür giyim sektörü. Benin de, bu havuzun içinde tesettürlü genç kızları hedef alan, tasarımlarından çekimlerine kadar genç olan bir marka.baskili-tunik--siyah--benin-177697-177697-11

Özellikle markanın son koleksiyonu için yaptığı çekime bayıldım. Markanın genç ruhu ve enerjisi bütün koleksiyona ve fotoğraflara yansımış. Koleksiyon ağırlıklı olarak salaş ve spor tuniklerden oluşuyor.

 baskili-tunik--ekru--benin-177696-177696-10

Baskılı tunikler son zamanlarda çok moda. Gençleri hedefleyen bütün markalarda baskılı tunikler görmek mümkün. Benin markası da bu modaya uyarak koleksiyonunda sık sık onlara yer vermiş.

 baskili-tunik--saks--benin-177889-177889-13

Canlı ve kontrast renkler koleksiyonda dikkat çeken bir başka unsur. Benim en sevdiğim yanlarından birisi ise renk çeşitliliği.

nakisli-tunik--lacivert--benin-174676-6

Koleksiyonda yer alan tüm parçaları sırt çantası, spor ayakkabı ve kot pantolon üçlüsü ile kombinleyebilirsiniz. Dershaneye giderken bundan daha kullanışlı ne olabilir ki?

 cizgili-salas-tunik--sari--benin-174694-6

Genel olarak koleksiyon içerisinde en çok tekrarlanan element ise şüphesiz ki çizgiler. Her renk ve kalınlıkta, her yerdeler!

cizgili-tunik--pembe--benin-174685-174685-11

Hem pastel hem de canlı renklere yer verilen koleksiyondaki en hoşuma giden kare ise bu oldu. Dinamik ve gençlik enerjisi ile dolu olan koleksiyonu en iyi özetleyen pozlardan birisi…

baskili-tunik--siyah--benin-177888-177888-13

Bundan on sene önce hangimiz elinde Beatles kupası, kendine uygun kıyafeti ve özgüveni ile objektiflerde tesettürlü bir genç kız göreceğimizi tahayyül edebilirdik ki?

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir