Genç Stil ''COOL OLMAK''

18 Kas 2015

Gençler arasında oldukça sık duyulan yeni bir terim var; ”cool ”! Nedir peki bu cool olmak,cool takılmak, cool giyinmek? İngilizcede serin manasına gelen bu kelime bizde; havalı, kendinden emin, karizmatik anlamlarında kullanılıyor. Yani başkalarını taklit ederek değil, sadece kendi ile ilgilenen, kendinden emin ve havalı bir duruş sergilemek istiyorsan davranışlarınla, giyiminle bunu yansıtacaksın! Özellikle lise ve üniversiteli gençler tarafından ilgi görünen bu kavram tek bir stilin içinde yer almıyor. Farklı stillere sahip kişiler ”cool” kelimesinin bizdeki anlamını taşıyan bir duruş sergileyebiliyor. Önemli olan adımlarınızla, kendinden emin konuşma tarzınızla ve çizgisini koruyan giyim tarzınızla bir duruş sergilemeniz.  Bu tarzı benimseyen genç kadınların daha çok Zara, H&M, Mango gibi ürün çeşitliliği fazla olan markalara yöneldiğini ve daha çok oversize ürünler seçtiğini gözlemliyorum. Bunun sebeplerinden bir diğer ise, bu tarzı benimseyenlerin rahat ürünlere yönelmesidir. Cool olmak rahat olmak demektir ama bu ortalıkta kasıntı ve insanlara tepeden bakan bir tarz ile dolaşmak değildir!

Muhafazakar genç kadınların da benimsediği bu tarz için Modanisa’da yüzlerce çeşit bulabilirsiniz. Ben de kendi tasarımım olan uzun, kareli gömlek ile cool görünebileceğiniz bir kombin hazırladım.

cool olmak

 

Gömlek: Hacer Sucuoğlu Adıgüzel

Kap: Zara

Çanta: Valentino

Şal: H&M

Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir