Genç Stil Habercisi Ayakkabılar

27 Ağu 2015

Şu bir gerçek ki, üzerinizdeki kıyafetlerin havasını bir anda değiştirebilecek güce sahip olan şey; ayakkabılardır. Gündüz ofiste rahatlık ve  ciddiyeti sağlamak adına giyindiğiniz basic babetleri, iş çıkışında şahane topuklularla değiştirdiğinizde ”Davete mi gidiyorsun?” sorusunu; şık sandaletlerle değiştirdiğinizde ”Konsere mi gidiyorsun?” sorusunu size yöneltirler. Aynı şekilde kombininizin en güçlü en hassas ve son dokunuşu yaparak tamamlayan nokta ayakkabılarınız iken, genç stili benimsemek sevmek ve kullanmak için işe belki de ayakkabılarınızdan ilham alarak başlayabilirsiniz.

Gençlik demek, dinamik olmak demek değil midir? Sürekli hareket halindeymiş gibi rahat ayakkabılar birinci önceliğiniz olmalı.

Sneaker veya espadril olmazsa olmaz! Klasik bir elbiseniz mi var? Altına espadril deneyin, genç kız havası hoşgelsin.

modanisa-ayakkabi-modelleri

Topuklar sadece klasik yada feminen tarzlara hizmet eden bir şey midir? Tabi ki hayır. Duruşunuzu düzeltecek, boyunuzu yükseltecek ve üzerinizdekileri bir tık daha gösterişli yapacak yegane şey olan topukların, genç stilde de yeri büyük.

modanisa-ayakkabi-modelleri

Sandaletlerin hepsi genç stile uygun mudur? Tabi ki hayır. Olabildiğince kadınsı görünen, yada tam tersi maskülen dokunuşlarda sandaletler de mevcut. Ancak eğer istediğiniz, tabiri caizse genç kız edasında bir kombin ise, sandaletlerinizi seçerken de seçici davranın.

modanisa-ayakkabi-modelleri

Çanta-ayakkabı kombinleri yaz akşamlarını evde geçirmeyecek gençler için en rahat şıklık. Aniden oluşan planlara işte tam da böyle bir kolaylık yakışırdı.

ayakkabi-canta-takim-modanisa

Peki davetlerde illa ki klasik topuklu ayakkabı mı giymek gerekir? Stili ile yürüyen bayanlar davette de sporda da stilinden vazgeçmez. Genç stilinizi ayakkabılarınızla yürütmeniz en kısa ve en gösterişli yoldur.

modanisa-ayakkabi-modelleri

Genç stilde hiçbir stilde olamayacak kadar çılgınlık yapabilirsiniz. Şaşırtmak, özgüven sahibi olmak ve canınız ne isterse onu giymek bu stilin özgür alanı içerisinde. Size bir öneri: aynı model ayakkabınız varsa farklı renklerinden birer çift alın ve farklı kombinasyonlara merhaba deyin.

modanisa-ayakkabi-modelleri

Ancak bazen çok tatlı, şirin bir babet de sizi farklı kılar. Rengiyle, modeliyle dikkat çekebilecek ayakkabılar ile stilinize virgül de koyabilirsiniz, nokta da koyabilirsiniz.

modanisa-ayakkabi-modelleri

 

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir