Genç Stilin Özel Markası Benin

15 Eki 2017

 

Genç stilin trend rehberi: Benin

Genç stilin nabzını tutan Benin, Sonbahar/Kış koleksiyonu ile Modanisa’daki yerini aldı. Koleksiyonun ilham kaynakları, öne çıkardığı parçalar ve renkleri Benin Marka Yöneticisi Ayşe Kalabak’tan dinledik.

Genç stilin özel markası Benin

Öncelikle bize Benin markasının hangi ihtiyaçlar üzerine doğmasına karar verdiğinizi anlatır mısınız?

Genç kesim tesettür giyimde büyük bir açık olduğu bilinen bir gerçek. Genç kızlar bu eksiklikten dolayı yaşlarından uzak kadınsı kıyafetleri tarzı olarak benimsemek zorunda kalıyordu. Benin, gençlerin bu isteğine cevap vermek için doğan bir marka.

Benin markasını kullanan kadının giyim tarzını nasıl tanımlarsınız?

Kesinlikle genç, trendy ve rahat giyim tarzını temsil eden genç bir kız. Sezon renkleri, kesimleri ve detaylarını kendi rahat ve spor çizgileriyle harmanlayıp güncel tarzını yaratıyor.

Genç stilin özel markası Benin

Sonbahar/Kış Koleksiyonunuz artık Modanisa’ da satışta, bu koleksiyonunuzda ilham kaynaklarınız neler oldu?

Bu sezondaki ilham kaynağımız kesinlikle ‘vintage active wear.’ Özellikle eski tenis kıyafetlerini yeni renk ve çizgilerle güncellediğimiz eşofman takımlar ve sweatler koleksiyonun büyük bölümünü kaplıyor.

Koleksiyonunuzdan biraz bahseder misiniz?

Koleksiyon ağırlıklı olarak eşofman takımları, sweatshirtler ve sweatshirt elbiselerden oluşuyor. Her sezonun vazgeçilmezi renk blokları ve geometrik aplikeler de göze en fazla çarpan detaylar. Nakışlar bu sezon baskılar ve kadife kumaşlarla kendini yeniliyor. Farklı kol detayları ise, basic kesimli ürünlere yeni bir soluk katıyor.

Genç stilin özel markası Benin

Benin, bu sezonda hangi renkleri öne çıkarıyor?
Bu sezon geçiş rengi olarak orman yeşili favori rengimiz. Bunun yanında açık mürdüm, gülkurusu ve buz mavisi renklerini de ekledik. Sezon ilerledikçe renklerimiz koyulaşıyor ve orman yeşili yerini koyu zümrüte bırakıyor.

İşlemeleri bu sezonda da sıklıkla göreceğiz sanırım…

Nakışlar bu sezonda da devam ediyor. Fakat yerini daha spor, kalın ipliklerle yapılmış aplike görüntülerine bırakıyor. Baskı üzerine nakışlar da sık sık göreceğimiz detaylar.

Genç stilin özel markası Benin

Benin’in hitap ettiği yaş grubu ya da beden skalası hakkında bilgi alabilir miyiz?

Benin 16-23 yaş arası genç kızları hedefliyor. Fakat tabii ki kendini genç hisseden ve aktif bir yaşam tarzını belirlemiş her kesimin kendisinden bir şeyler bulabileceğini de söyleyebiliriz. 36-42 beden arası çalışmaktayız.

Yeni sezonda kadınların gardıroplarında kesinlikle olması gereken parçaları sorsak?

Kesinlikle kadife… Kadife nakışlı elbiseler, tunikler ve eşofman takımları, spor şık duruşuyla herkesin dolabında yerini almalı.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir