Girişimci Kadınlar El Emeği Festivali

02 Haz 2015

Mutlu Yuvam Mutlu Yaşam Derneği yararına öksüz, yetim ve yardıma muhtaç ailelere daha fazla el uzatmayı hedefleyen Festival, Küçükçekmece Sosyal Tesislerinde 30-31 Mayıs tarihlerinde yapıldı.

Kadın girişimciler ve el emeği ürünlerin ağırlıkta olduğu festivale çok sayıda stand kuruldu. Güneşli bir hafta sonunu değerlendirmek, aynı zamanda hayırlı bir işe vesile olmak isteyen herkes göl manzarası eşliğinde keyifli zaman geçirdi.

hija.be

Bebek şekerlerinden hastane odası süslemelerine kadar her çeşit organizasyonu gerçekleştiren firmalar da standları ile festivalde ürünlerini sergiledi. Bu yaz evlilik, nişan, kına veya sünnet düğünü planlayanlar bilgi alarak değişik fikirler edindi. Bu firmalardan biri olan De&Ha Organizasyon’un standı da görülmeye değerdi.

IMG_20150530_170910Takısız festival elbette olmazdı. Güler yüzlü stand sahibeleri, her yerde bulamayacağınız uygun fiyatlı takılarıyla festivale renk kattı. Kendinize yakışan bir parça almadan dönmeyeceğiniz festivalde, 2015 gözlük, kolye ve bileklik modelleri ile ilgi gördü.

hija.be

Festivalde kısa bir sohbetten sonra farklı farklı hayat hikayelerine tanık olduk. Örneğin, Akse Butiğin sahibesi, işini öyle bir aşkla sevmiş ki, öğretmenlik mesleğinin bile önüne geçmiş tasarım aşkı…

IMG_20150530_172040

Toplu iğne ucu kadar 50-60 bin adet kristal taşlar cımbızla tek tek işlenerek muhteşem tablolara dönüşmüş. Kadın gücünün simgesi gibi parlayarak festivalde sergilenen tablolar büyük bir emek verilerek ortaya çıkmış. Buram buram emek kokan, sanatçı kadınların standları görülmeye değerdi.

hija.be

Festivale geldiyseniz, doğum günü, nişan, kına gibi özel günleriniz için pasta veya cupcake sipariş etmeniz mümkündü.

hija.be

Özel tasarımlar festivalde yerini alırken, hanımların büyük ilgi gösterdiği standlardan Mmb Tasarım, rengarenk modelleri ile dikkati çekti. Yaz sezonunun en sevilenleri tükense bile, standlara uğrayıp sipariş vermek mümkündü.  Meryem Merve Batu, özellikle giy-çık tarzı kıyafetlere ağırlık verdiği için, oracıkta giyinip festivalden MMB tasarımı ile ayrılan hanımların sayısı oldukça fazlaydı.

hija.be

Güler yüzlü, yardımsever ve renkli kişiliği ile Ebru Sever Türk, tasarımlarına yansıttığı pozitif enerjiyi festivale yansıtanlar arasında başı çekiyordu. Her zevke uygun modelleri standına katmayı ihmal etmeyen Eva markası ile hem gözünüze hem de ruhunuza iyi gelecek tasarımlar 31 Mayıs’a kadar satışa sunuldu. İlk günden tükenen parçalar, festivale özel fiyatlarla büyük ilgi gördü.

Hija‘dan sevgiler…

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir