Gömlek Kolu Nasıl İzsiz Ütülenir?

28 Kas 2017

 

 

Gömlek, günlük hayatta en çok kullanılan kıyafetlerden biri. İşte, okulda, düğünde, cenazede, sabah, öğle, akşam her zaman her yerde giyilir. Bu yüzden kadın-erkek herkesin en az bir tane gömleği vardır. Bu kadar sevilmesine rağmen ondan kaçanlar da yok değil. Neden kaçıyorlar diye sorarsanız ütüsü yüzünden cevabını alırsınız.

Ütü çoğu kadın için çekilmez bir çile. Erkekler için ise atomu parçalamak kadar zor. Fakat gömleğin jilet gibi durması için güzel ütülenmesi gerekir. Özellikle kolları çok önemli. Fakat bu noktada 2 ayrı düşünce mevcut. Bir kesim kolların izli ütülenmesi gerektiğini söylerken; diğer kesim izsiz olması lazım diyor.

Çoğu kadın kolları izli ütülüyor. Çünkü izsize göre daha kolay. Kolu dikiş yerinden düzeltip ütülediniz mi görev tamamdır. Bir ön bir arka derken iş bitiyor. Aslında izsiz ütü de zor değil. 3 adımda kolaylıkla yapabilirsiniz.

utu-izi-olmasa-olur-mu

Öncelikle kolun dışa bakan tarafını ütü masasının üstüne serip ütüleyin. Sonra dikiş yerini düzelterek ütüleyebilirsiniz. Fakat dış kısmı hiç ellemeyin yoksa iz olur. Sadece iç kısmına yapın. Arka tarafı da aynı şekilde düzeltince kollar hazır…

utu-izi-olmasa-olur-mu

Ben yıllardır gömleklerimin kollarını izsiz ütülüyorum. Çünkü daha güzel duruyor. Abartıldığı kadar da zor değil. Hem şıklık için bu kadarcık zahmete de katlanalım değil mi!

utu-izi-olmasa-olur-mu

Peki siz nasıl ütülüyorsunuz gömleklerinizi? İzli mi izsiz mi?

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir