Gömleklerinizi ve Tişörtlerinizi El Nakışı ile Kişiselleştirin

16 Eyl 2017

 

Hazır giyim sektörü her geçen gün ordusuna başka bir marka ekleye dursun, alıcılar birbirinin aynısı vitrinler görmekten, bir elbisenin farklı renkleriyle hatta bazen tıpatıp aynısıyla her girdiği mağazada karşılaşmaktan bıkmış durumda. Artık insanlar daha farklı olmaya, giydikleri ile kendilerini ifade etmeye çalışıyor. Toplumun çok küçük bir kısmı için customized dediğimiz özel üretim parçalarla bunu sağlamak mümkün. Ancak geriye kalan büyük dilim için özel üretim parçalar almak tamamen lüks.

Peki bütçemize uyan parçaları küçük masraflarla özelleştirebilir miyiz? Evet. Bunun birçok farklı yolu var. Mesela; kumaş boyaları, özel baskılar… Ama içlerinde birisi var ki son senelerde annanelerimizin çeyiz sandıklarından çıkıp modanın trend tahtına oturdu. Bu trend eskiden örtülerde gördüğümüz el nakışından başkası değil. Bu yazımızda size bunun için birbirinden farklı seçenekler sunuyor olacağız.

nakis_detaylar

Nakış trendini hemen hemen her parçaya uygulamak mümkün.  Deri ceketlerden ve gömleklerden tutun da  ayakkabılara kadar her parçaya çok yakışıyor. Ancak genellikle tişört ve gömleklerde karşılaşıyoruz.

nakis_islemeler

El nakışı denildiği zaman çoğumuzun aklına ilk olarak çiçekler geliyor. Kot gömleklerde çıtı pıtı minik çiçekler çok güzel duruyor. Örneğin bu tarz bir çiçek nakışını sevdiğiniz bir motto ile birleştirerek tamamen size özel bir kot gömleğe sahip olabilirsiniz.

nakis_detaylar

El nakışlarının başka bir kullanım şekli de gömlek yakalarına odaklanmak. Klasik bir beyaz gömleği bir anda çok farklı bir parçaya çevirebilirsiniz.

nakis_islemeler

Ya da bu örnekte olduğu gibi yaka ve düğmelerin olduğu kısma odaklanabilirsiniz. Aslında el nakışı ile kıyafetlerinizi özelleştirme ucu bucağı olmayan bir deniz gibi. Yeteneğiniz doğrultusunda istediğiniz her şeyi işleyebilirsiniz.

nakis_islemeler

Ceplerden çıkıyormuş görünen işlemeler çok eğlenceli olabiliyor. Tıpkı yukarıdaki tilki işlemesi gibi. Bunu istediğiniz hayvan ve obje ile yapabilirsiniz.

nakis_detaylar

Mesela bir demet kaktüsle. Bu kaktüs işlemesi yeni başlayanların da yapabileceği çok güzel bir seçenek.

nakis_islemeler

Eğer daha önceki görsellerde sizinle paylaştığım işlemeler gözünüze çok büyük geldiyse, bu tarz basit bir yazıyı deneyerek başlayabilirsiniz. Yazı işlemeleri tişört ve gömleklerin yakalarında ve manşetlerde çok şık duruyor. Sevdiğiniz yazarların sözlerini, favori şarkılarınızı, size ilham veren sözleri yazabilirsiniz. Hatta kendi isminizin baş harflerini bile işleyebilirsiniz! Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir