Gönül Kolat

18 Nis 2015

2010 yılında takı ve aksesuar tasarlayarak moda dünyasına adım atan Gönül Kolat, bloğunda “Hayallerimi ve tasarımlarımı elimden geldiğince burada tanıtmak ve çığlığımı duyurmak istedim.” diyerek söze başlıyor.

FotorCreated

Ailesinin ev tekstili firmasında tasarım yapmaya başlayan Gönül Kolat “Kullanamadığım parçaları tasarlamak ne kadar zevkli olabilir ki?” sorusunu sormakla kalmıyor, herkesin bir prensese dönüşme hayalini, tasarladığı tütü eteklerle gerçeğe dönüştürmeye başlıyor.

317673_216712138400222_1722293658_n

O yıllarda editörlüğünü yaptığı dijital  dergiden, takılarına kadar kendi tarzını ödün vermeksizin ortaya koyan tasarımcı,  tüm çalışmalarına rağmen butiğini ön planda tuttu.

1

Bu çalışmaları 2015 ilkbahar-yaz sezonuna daha enerjik, bitmeyecek bir bahar gibi hissettirerek etkisini gösteriyor.

5c

Bu senenin en belirgin detayı kuşkusuz çiçekler. Dantel, tül ve tafta kumaşlar abiye koleksiyonunda sıkça kullanılmış. Pembe dantel saten elbisenin, etekleri tül olan modeli de mevcut.

2c

Anne kız kombinleri  Gönül Kolat abiye koleksiyonuna renk katarken, miniklerin elbisesi en az büyükler kadar şık. Bazı modeller 4 yaşa kadar olsa da, 11 yaşa kadar sipariş edebileceğiniz elbiseler de bulunabiliyor.

20

Canlı renklerde, özgün desenli kumaşlara da yer verilen 2015 sezonunda abiye tercih etmeyen hanımlar da düşünülmüş.

Gonul-Kolat-Brokar-Ceket-2

16 ve 17. Yüzyılların en çok tercih edilen kumaşı brokar, daha genç bir görünüm isteyenler için günümüze uyarlanmış.

Gonul Kolat Pembe Yarasa Tunik (2)-720x870

Bu sezonun favori modellerinden olan bu tunik, koleksiyonda tatlı bir pembe rengi ile yerini alıyor. Sezon trendi püsküller unutulmamış.

12a

Etek ceket takımlarda dokulu kumaşlar ağırlıkta. Tasarımcının stilinin yansımaları bu modelde de kendini hissettiriyor.

18

Krep kumaştan hazırlanmış bu takım, adı gibi güllerle hareketlendirilmiş. Şifon detayı üst kısmına dikili bu takım, hatlarım belli olmasın diyen hanımlar için.

8

Danteli çok sevenlerin ortak noktası Gönül Kolat Designology, koleksiyonlarında dantelli modelleri ağırlıklı olarak kullanıyor. 36 bedenden 50 bedene kadar elbise, bluz, etek, tunik ve abiye çeşitleri bulmak mümkün.

Gonul Kolat Püsküllü Tunik (1)-720x870

Püskül detaylı tunikler, püskül detaylı kemerler yine sezon trendlerinden ilham almış. Siyahı çok seviyorsanız, abiyeden tuniklere kadar  kullanıldığı gözünüzden kaçmayacak.  Tasarımcı sade kesim ve kumaşları trend detaylarla hareketlendiriyor.

İster hanım hanımcık, ister iddialı…Stiline tasarımcının dokunuşunu isteyen herkes gonulkolat.com.tr adresinden tüm koleksiyonu inceleyebilir.

 Gönül Kolat röportajı için tıklayınız!

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir