Göz Altı Morluklarına 8 Çözüm

04 Ara 2014

Göz altı morluklarıyla dönem dönem hepimizin başı derde giriyor. Sınav dönemi, yoğun iş yükü, evdeki işlerin düzene sokulması derken sabah yüzümüzü yıkayıp başımızı bir kaldırıyoruz aynada göz altları mora çalan biri bize bakıyor. Göz altlarının koyulaştığı zamanlarda genelde gözlerimiz daha da bir yorgun oluyor. Koyu renkten dolayı yorgun görünmekten bahsetmiyorum efendim gözlerinizi kapattıkça hafif sızlama hissetmenizden bahsediyorum, demek ki neymiş yorgunsak yorgun görünüyormuşuz. Göz altlarınızı görüp kapatıcılara elinizin gitmesinden doğal bir durum yok ama göz altlarınızı aydınlatmanın doğal yolları varken önce bir mutfağa görünmekte fayda var. Daha aydınlık göz altları için 8 seçenek sunuyorum sizlere umuyorum ki en azından biriyle anlaşabilirsiniz.

fda

1. Çay Torbası: İtiraf edelim ki damarından çay akan bir milletiz, günde birkaç bardak çay içmezse baş ağrısı çekenlerimiz var. Hal böyleyken önceliği çaya vermemek saygısızlık olurdu. Çay torbalarını buzdolabı poşetine koyup yarım saat buzlukta soğuttuktan sonra 15 dakika gözlerinizde bekletin.

2. Salatalık: Bu da çocukluğunuzda annenizi salatalık soydukça kabukları yüzüne yapıştırdığını görenlere gelsin madem. Kalın dilimlediğiniz salatalığı buzdolabında en az yarım saat soğuttuktan sonra 10 dakika göz altlarınızda bekletin.

3. Patates: Patates baskısı yaptınız mı hiç? Bu sefer renklendirmek için değil de rengi ortadan kaldırmak için kullanıyoruz kendisini. Yuvarlak dilimlediğiniz patetesi gözlerinizde 15 dakika bekletin.

4.  Kivi: Buzdolabından aldığınız kiviyi dilimledikten sonra gözlerinizde 10 dakika bekletin. Hassas ciltlilerin ilk denemede 5 dakika bekletmesinde fayda var.

5. Hindistan Cevizi Yağı: Parmak uçlarınızla eriterek incelttiğiniz yağı göz altlarınıza yüzük parmaklarınızla uygulayın, yağlı histen hoşlanmıyorsanız birkaç saat sonra durulayabilirsiniz ama muhtemelen bu her derde deva yağa cildiniz kucak açıp tamamını emecek. Göz altı kırışıklıklarını bertaraf etmekte de kullanılabildiğini hatırlatmış olalım.

6. Gül Suyu: Gül suyuna batırdığınız makyaj pedlerini buzdolabı poşetine alıp buzdolabında en az yarım saat beklettikten sonra gözlerinizde 15 dakika bekletin.

7. Elma: Buzdolabından aldığınız elmayı kalınca dilimledikten sonra gözlerinizde 10 dakika bekletin.

8.  Domates Suyu: Makyaj temizleme pedlerini domates suyuna batırıp buzluğa kaldırın, en az yarım saat beklettikten sonra gözlerinizde 10 dakika bekletin.

Gördüğünüz gibi bütün seçeneklerin sonunda bekliyoruz, bu da demek oluyor ki göz altı morluklarının tedavisinin değişmeyeni gözlerinizi kapatıp dinlenmeniz. Kendinize ayıracak 10-15 dakikanız olsun efendim. Ben bütün sırlarımı ifşa ettiğime göre sıra sized; sizin göz altı morluklarından kurtulma yollarınız neler?

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir