Gucci Defilesinde Tesettür Esintisi

12 Eki 2017

 

 

Gucci 2018 İlkbahar – Yaz defilesinde tesettür esintisi dikkat çekerken, farklı renk ve dokularıyla bütün parçalar nefes kesiyor. Birkaç sezon önce, Dolce & Gabbana’nın çıkardığı ferace koleksiyonunun ardından, farklı markalarda muhafazakar kesime hitap eden parçalar artarken, moda yön değiştirmeye Gucci ile devam ediyor.

2018-gucci-muhafazakar-koleksiyon

Geleneksel fas gelinliklerini andıran elbise, bol kesimi ve kapalı yakasıyla önümüzdeki sezon raflarda yer alacak tesettür kıyafetlerine yeşil ışık yakarken, değerli taşlarla bezeli işlemeleriyle göz kamaştırıyor. Gucci gibi modanın öncüsü sayılan isimlerde cüretkardan muhafazakara yönelen akım, perakende satış yapan markalardan butiklere kadar tüm sektörü şekillendirdiğinden, gördüğümüz her tesettüre uygun parça gelecek sezonları daha da heyecanlı kılıyor.

2018-gucci-muhafazakar-koleksiyon

Baştan ayağa kapalı bir şekilde podyuma çıkan mankenin üstündeki kıyafette, pul payet parıltısıyla gökkuşağının bütün renklerini içinde barındıran holografi etkisi birleşiyor. Vatka ve neon renklerin patlama yaptığı seksenlerin etkisi görülen koleksiyonda, geçmiş trendler modernize ediliyor. Günümüz sadeliğini tek renkle taşırken, abartılı detaylarıyla avangart şıklığı hafifleterek podyumlara taşıyor.

2018-gucci-muhafazakar-koleksiyon

Doğadan esinlenen desenlerin de yer aldığı koleksiyonda, geometrik detaylarla bezenen parlak renkli balıkları turkuaz dalgaların arasında salınırken görmek mümkün. Mankenlerdeki başlıklarla tesettür vurgusu yapılan defilede, alışılagelen cüretkarlık yerini sadeliğe bırakıyor.

2018-gucci-muhafazakar-koleksiyon

Trençkot kesimli parlak çiçek desenli pazen takım rahatlıkla şıklığı birleştiriyor. Azra Akın’ın dünya güzellik yarışmasında giydiği elbisenin ardından pazen, tozlu raflardan podyumlara taşındığından beri  görülen etkisi ülke sınırlarını aşmış görünüyor.

2018-gucci-muhafazakar-koleksiyon

Annelerimizin gençlik fotoğraflarında görmeye alışık olduğumuz renk ve desenleri yıllar sonra gündeme getiren defile, uzun boncuk kolyelerden büyük şapkalara kadar bütün sandık lekeli detayları birleştirerek adından söz ettiriyor. Pijama ve geceliklerin altında görmeye alışık olduğumuz tüylü terlikler evde saklanmayacak kadar güzel olduklarını kanıtlarken, sokak modasını ele geçirmeye hazır görünüyor.

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir