Gündüzden Geceye Kürk

11 Şub 2016

 

Bütün sezon boyunca burada sizlerle bu senenin trendlerini paylaştık. Bu senenin en büyük trendlerinden birisi ise kürktü. En küçük detaydan dış kıyafete hatta ayakkabılarda bile kürklerin kullanıldığını gördük. Kimi markalar çevreden yana bir tavır sergileyerek yapay kürkleri tercih etti. Bazıları ise klasiklerinden vazgeçemeyerek gerçek kürk kullanmaya devam etti. Neredeyse hiçbir tasarımcı/marka koleksiyonunda kürke yer vermemezlik etmedi. Senenin viral trendi kürkün en yaygın kullanıldığı parçalar ise şüphesiz dış kıyafetler oldu.

look-at-me-fur-trend-fall-2015

Kürkle ilgili bu yazıyı yazarken aklıma meşhur Neiman Marcus şirketinin Kıdemli Başkan Yardımcısı Ken Downing’in “O üşüdüğü için değil, büyüleyici ve göz kamaştırıcı olduğu için kürk giyiyordu.” sözü geldi. Eğer 2000’li yılların moda tarihinde bu sözle uyumlu bir sezon arayacak olursak bu seneden daha iyi bir seçenek bulamayacağımızdan eminim. Zira sokaktaki kadınlar olarak da hep bu anı beklemiş gibi kürklere büründük.

Kürk yelekleri hem gündüz hem de gece kolayca kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Okumaya devam edin;

modanisa kürk yelek

Söz konusu kürk olduğu zaman benim aklıma ilk gelen güçlü kadın profili oluyor. Ne istediğini bilen, onun için mücadele eden, adeta yüksek ökçeleri üzerinde bir süper kahraman. Bu ilk gündüz kombinini yaparken de bu kadınları düşünerek yaptım. Kürk yeleği iş hayatınıza kolayca adapte edebilirsiniz. Bol paça kumaş pantolonlar kürklerin en güzel tamamlayıcılarından birisi.

kürk kombin

Bu sene birbirinden farklı kürklerle karşılaşmamızın sonucu olarak kürk algımız da değişti. Bundan birkaç yıl önce hangimizin aklına pembe, turuncu, mor gibi canlı renkte kürklerle sokaklarda boy göstereceğimiz gelirdi ki? Renkli kürkleri kot pantolonlar ve spor ayakkabılarla da kombinleyebileceğiniz gibi böyle daha klasik parçalarla da kullanabilirsiniz.

kürk yelek kombini

Bana sorarsanız söz konusu gece kıyafetleri olduğu zaman kürkü kombinlemek daha basit. Çünkü kürk tek başına çok güçlü bir parça olduğu için düz siyah bir elbiseyi bile daha özel bir havaya sokabilir. Kürk yeleklerle beraber kullanacağınız çoklu kalın bileklikler kollarınızın bir anda bomboş görünmesini engelleyecektir.

kürk gece kombini

Gece kıyafetleri ile yapılan kombinlerde kürk ceketlerin yeleğe nazaran çok daha dramatik bir etkisi olduğunu inkar edemeyiz. Bu yüzden sınırlarınızı biraz zorlayıp onun gölgesinde kalmayacak daha cesur aksesuar seçimleri yapabilirsiniz. Yine düz bir elbise ile kullanacağınız inci ve kristal detaylı bir kolye ile gecenin en şık kadını olmayı garantileyebilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir