Güne Hangi Kıyafetlerle Başlamalı?

01 Eki 2017

 

 

Her sabah sanki dünya yeniden kurulur, hayat yolculuğuna tekrar başlarız. Sabahlarımıza hakim olan, koşuşturmacadır. Kısa bir aralığa sıkışmış zamanda hazırlıklarımızı yapar; giyinir ve güne başlarız. Bu koşuşturmacayı, kılık kıyafet seçimlerimizle renklendirmeye ne dersiniz?

Güneşin doğuşuyla başlayan koşuşturmaca arasında, zaman üzerine düşünmeye pek fırsatımız olmaz. Ama “zaman”, ne kadar da önemli. İnsan sormadan edemiyor: Zaman mı bize hakim, biz mi zamana?

Ne giyeceğinizi biliyorsanız, emin olun, zamana da hakim olursunuz. Çünkü sabah seçecekleriniz, gününüzü belirler. O günün nasıl geçeceğini şekillendiren şeylerden biri de kılık kıyafet tercihlerimizdir.

 

kot_elbise_tesettur_giyim

Bu tercih için benim ilk önerim, kot elbiseler olacak. Neden? Çünkü her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ülkemizde, ilk üreticisi olan Muhteşem Kot’un adından dolayı adı “kot” olarak kalan bu kumaşın doğal dokusunu herkes çok sever. Vücuda nefes aldırır. Zannedilenin aksine göze hoş da görünür; şıklık verir. Güne kot bir elbise ile başlamak, gün boyu her tür ortamda kendinizi rahat hissetmenizi sağlayabilir.

cizgili_elbise_tesettur_giyim cizgili_elbise_tesettur_giyim

Seçeneklerimiz arasında “çizgili elbiseler” de var. Ancak herkesin aklındaki ortak endişe şu: Çizgili elbiseler bizi olduğumuzdan daha mı kilolu gösterir? Evet… Ancak kilonuza dikkat edenlerdenseniz, neden çizgili kıyafetleri de tercih etmeyesiniz? Özellikle akşam saati buluşmaları için en iyi seçeneklerden biri, çizgili elbiselerdir.

basic_penye_elbise_tesettur_giyim

O gün, arkadaşlarınızla buluşarak sohbet etmeyi, biraz yürüyüş yapmayı planlıyorsanız, belden bağlamalı elbiseleri hemen bir tarafa ayırın. Hem rahat, hem aşırı spor, hem de şık: Daha ne isteriz?

tunik_elbise_tesettur_giyim cizgili_elbise_tesettur_giyim

Hem rahat hem “klasik” olmak istiyorsanız, etek ve bluz, tam size göre. İşe giderken, arkadaş buluşmalarında, akşam gezilerinde güzel bir tercih olur. Sabah yürüyüşlerinizde pantolonlu eşofman takımlarından hoşlanmıyorsanız, yine etek – bluz kombinasyonunu seçebilir ya da basic bir elbise tercih edebilirsiniz.

Her günün sabahı, kılık kıyafet tercihlerimizle günümüzün kaderine de etkide bulunuruz: O gün moralimiz hep yüksek olsun; kendimizi hep iyi hissedelim istiyorsak, kılık kıyafet tercihlerimizin psikolojimiz üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerini hiç akıldan çıkarmamak gerekir.

Kıyafet seçimlerinizde doğru tercihler yapın, günün ve zamanın “efendisi” siz olun.

 

Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir