Güneşlenirken Yapabileceğiniz 4 Bakım

30 Haz 2017

 

Güneşlenmek hepimiz için tatilin olmazsa olmazlarının başında geliyor. Bütün yıl ev, iş, okul derken her gün başka koşturmacayla yorulduktan sonra deniz kenarında uzanıp dinlenmek hepimizin en doğal hakkı. Şehir hayatında aynı anda birkaç iş yapmaya alıştığımızdan güneşlenirken sadece “güneşlenmek” tatmin edici olmayabiliyor. Güneşlenirken kitap okuyabilir, müzik dinleyebilirsiniz peki bunlara ek olarak bir de bakım yapmak istemez misiniz?

Güneşin ve tuzlu suyun saçı yıpratan etkisi hiçbirimiz için sır değil fakat bu olumsuz etkileri tersine çevirebileceğiniz bir sırrımız var. Yağ ve yağ karışımlı bakımlar saça çok iyi gelse de sonrasında banyoyu temizlemek pek de kolay olmadığından genelde es geçiyoruz. Güneşlenirken saçınıza yapacağınız yağ bakımı sıcak hava sayesinde normalden daha etkili olmasının yanı sıra denize girdiğinizde tuzlu sudan saçınızı koruyan bir bariyer görevi üstelenerek bir taşla iki kuş vurmanızı sağlayacak. Bir daha ki sefere plaj çantanıza plastik bone ve saç bakım yağını da eklemeyi unutmayın.

Güneşlenmenin sauna gibi terletici bir etkisi olduğu için bu zamanı toksinlerden arındığınız kişiye özel spa keyfine dönüştürmek sizin elinizde. Taze meyve, buz ve bitki çayı gibi çok kolay bulacağınız malzemeleri karıştırarak damak zevkinize uygun serinletici detoks suları hazırlayabilirsiniz. İçten gelen güneş koruması için domates suyu, ekstra ferahlatıcı etki için taze nane yaprakları ve salatalık gibi sınırsız seçenek manavda sizi bekliyor.

Şeker ya da tuz peelingi de saç bakım yağları gibi içeriğinin uygulama sonrası gerektirdiği temizlikten dolayı yapmayı tercih etmediğimiz bakımlardan biri. Denize girmeden hemen önce el ve ayaklarınıza dilerseniz vücudunuza uygulayacağınız yağlı peeling tuzlu suda çok kolay bir şekilde arınsa da cildinizde incecik yumuşak bir film tabakası bırakarak topuklarınızın çatlamasını önleyecek. Taşlık bir alanda denize giriyorsanız kayma riskinden dolayı ayaklarınıza peeling yapmayı es geçebilir ya da deniz sonrası bakımı olarak deneyebilirsiniz.

Açıcının zararlı etkilerine maruz kalmadan saç renginizi açmak istiyorsanız tatil bunun için en doğru zaman. Güneşten faydalanarak saç rengini açmanın birkaç farklı yöntemi var ilk olarak aktardan aldığınız papatyaları kaynatarak süzdüğünüz suyunu güneşlenirken kullanabilirsiniz, eczane ya da aktardan aldığınız saç açıcı spreyi tercih edebilirsiniz veya kozmetik mağazalarında satılan saç açıcı jel ve krem ürünlerden birini tercih ederek kısa bir sürede saç renginizi açabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir