Günlük Ürünlere Yeni Kullanım Alanları

10 Haz 2016

Günlük hayatta sürekli kullandığınız ürünleri ne kadar tanıyorsunuz? Traş bıçağıyla traş köpüğünü kıyafetlerinizi temizlemekte kullanmayı denediniz mi? Evinizde hali hazırda bulunan ürünleri kullanabileceğiniz farklı yöntemler için birkaç önerimiz var.

Tüylenen ya da tiftiklenen kıyafetleri ilk günkü haline getirmenin iki pratik yolu var; traş etmek ya da bantla temizlemek. İlk yöntem için tüylenen kıyafetinizi düz bir zemine serdikten sonra traş etmek, dikkat etmeniz gereken örgünün yönünde fazla bastırmadan küçük hareketlerle ilerlemek. İkinci yöntem için ise yapışkan tarafı dışta kalacak şekilde elinize sardığınız koli bandıyla tüyleri toplamak. Kıyafetlerinize ya da eşyalarınıza yapışan evcil hayvan tüylerini de koli bandıyla temizleyebilirsiniz. Her iki yöntemde de yaptığınız işlemin daha kalıcı olması için tüyleri temizledikten sonra düşük ısıda ütüleyebilirsiniz.

asıl

Evden çıkmadan hemen önce pantolon paçanızdaki kırışıklığı farkettiniz diyelim, ütüyle uğraşmanıza hiç gerek yok, saç düzleştiricisiyle hızlı bir şekilde kırışıklardan kurtulabilirsiniz. Eşarp ya da şal ütülemeyi unuttuğunuzda da saç düzleştirici kullanabilirsiniz. Saç düzleştiriciniz yoksa son anda eşarp kat izini açmak için saç kurutma makinası günü kurtarmanız için yeterli olacaktır. Tek yapmanız gereken kırışıklık olan köşeleri gergin tutup saç kurutma makinasını yüksek ayarda üstünden birkaç kez geçmek.

ütü

Makyaj malzemeleri cildimizde harikalar ortaya çıkarsa da kumaşlarla arası iyi sayılmaz. Kıyafete bulaşan makyaj malzemelerini çıkarmak için tek yapmanız gereken lekenin üstüne traş köpüğü sıkıp çamaşır makinasına atmak. İpek şallarınıza bulaşan makyaj malzemesinden ya da güneş kremi lekelerinden de traş köpüğü sıktıktan sonra ılık suda yıkayarak kurtulabilirsiniz.

köpük

Son olarak yaz aylarının en çok tercih edilen ayakkabı modeli olan babetler ilk alındığında ayakları rahatsız edebiliyor. Ayakkabı açılıp ayaklarınızın şeklini alana kadar giymeden önce vuran yerlerine stick deodorant sürebilirsiniz. Ayak ve ayakkabı arasında bariyer işlevi gören mum deodorant sayesinde yara bandı olmadan da rahatça yürüyebilirsiniz.

deodry3

Gördüğünüz gibi evde elinizin altında bulunan ürünleri birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Sizin satış amacı dışında kullandığınız, hayatınızı kolaylaştıran ürünler hangileri?

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir