Kalın ve gür kaşlar hayal değil!

19 Eyl 2017

 

Kalın ve gür kaşlar, doğal görünümün ve genç yüz hatlarına sahip olmanın anahtarı. Küsen ve seyrekleşen kaşlarınızı hayal ettiğiniz şekle kavuşturmak ise hiç de zor değil.

Greta Garbo’dan Gülşen Bubikoğlu’na kadar tüm ünlüleri uzun yıllar boyunca incecik kaşları ile gördük. Kaşlar ya tamamen alınıp yerine kaş çiziliyor ya da çok ince alınıyordu. Haliyle bu modaya ayak uyduran kadınların kaşları kavis verecek kadar bile kalmadı. Makyajda olduğu kadar kaşlarda da gür ve sağlıklı bir görünüm yeniden moda! Bu yüzden çoğumuz eski günlere geri dönmek istiyoruz.

Vereceğimiz tarifleri evde uygulayarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Unutmayın! Asıl etkili yöntem devamlı olandır. Uzun süreli bir etki için uzun süre uygulama gerektiği atlanmaması gereken ilk kural.

gur_ve_kalin_kaslar_hayal_degil

Hint kınası ile kaş boyama

Bakım süresi boyunca kaşlarınızı almayın veya çok az almaya çalışın. Böylelikle yaptığınız bakım etkisini göstermeye başlayınca daha doğru bir kaş şekli verebilirsiniz. Bu aşamada kaşlarınızı hint kınası ile boyayarak bakıma devam edebilirsiniz.

 • Kınanın rengi doğal kaş renginiz ile uyumlu olmalı.
 • Kullanmadan önce hint ve badem yağı gibi faydalı yağlardan birer damla katıp karıştırın.
 • Kaşların çevresine yayılmasını önlemek için o bölgelere dikkatlice vazelin sürebilirsiniz.
 • Kulak çubuğu veya kaş fırçası kullanın ve kullanırken asla taşırmayın.
 • Pakette yazan kullanım süresinden daha kısa tutun. Uzun süre tutulursa aşırı koyu olacaktır.
 • Aynı karışımı kirpiklerinizde de kullanabilirsiniz. Ancak göz kapaklarınıza ve göz içine kaçmasından kaçının.
 • Kaş boyası kullanmaktan kaçının. Kaş boyası ile beraber kullanılan oksidan losyon içerdiği kimyasallar sebebiyle kaşlarınıza ve gözlerinize uzun vadede zarar verir.

gur_ve_kalin_kaslar_hayal_degil

Kaşların daha gür çıkması için tarif

Malzemeler: 1 yemek kaşığı türk kahvesi, 1 yemek kaşığı siyah çay

Her akşam evlerimizde pişen türk kahvesi ve çaydan birer kaşık kenara ayırın. Gözlerinizin altına makyaj pamuğu yerleştirin ki karışım her yeri boyamasın. Kulak çubuğu ile kaş ve kirpiklerinize taşırmamaya çalışarak sürüp kurumasını bekleyin. Gece boyunca kalsın. Kaş ve kirpikleriniz gittikçe koyulaşıp gürleşecek.

Kirpik ve kaş uzatan tarif

Malzemeler: Aloa vera jeli, hint yağı, tatlı badem yağı, e vitamini ampulü

Bir ampulün içinde, yağları birer tatlı kaşığı ekleyip karıştırın. Gece yatmadan önce uygulayın. Evinizde aloa vera bitkisi bulunuyorsa, yapraklarındaki jeli kullanabilirsiniz. Kirpiklerinize uygularken göz içinize akacak kadar fazla uygulamayın. Sabah temizlerken nazik hareketlerle çıkarın.

Bir günde etkili kaş ve kirpik bakımı

 • Gece yatmadan kaş ve kirpiklerinize vazelin sürün. Sabah kalktığınızda rimel kullanırken farkı göreceksiniz.
 • Evde hakiki zeytinyağı bulunuyorsa kaş ve kirpik bakımı rutininize ekleyin. Gece uygulayın. Ertesi gün daha yumuşak ve makyaja hazır kaş ve kirpikleriniz olacak.
 • Makyajınızı hindistan cevizi yağı ile temizleyin. Göz makyajınızı çıkarmadan önce hindistan cevizi yağı sürülmüş pamuğu gözünüzde bekletirseniz makyajınız daha kolay çıkacak ve kirpiklerinize zarar vermeyecektir. Anında bakımlı kaş ve kirpiklere kavuşacaksınız.
 • Hindistan cevizi yağı kaş, kirpik ve saç bakımı için mükemmel bir ürün. Aynı anda sürüp yatarak kolayca bakım yapmış olursunuz. Saçınızdan arındırmak için, saçınız kuruyken şampuanı saçınıza yedirin ve sonra yıkayın. Birden fazla saçınızı yıkamak bakımın etkisini yok eder ve saçınızı daha da fazla yıpratır.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir