Güzellik Trendleri Ezber Bozacak

02 Mar 2016

Bu yaz, güzellik trendleri ezber bozacak. Önemsediğimiz tüm detaylar demode olurken, fazla uğraş gerektirmeyen her şey artık çok moda.

İşte ilkbahar-yaz sezonunun şaşırtıcı olduğu kadar pratik trend alarmları:

tesettür giyim

Maskara kullanırken kirpiklerin birbirine yapışmaması, bulaşmaması için söylenen tüm önerileri dikkatle okuduk, özenle uyguladık. Hepimizin kendine göre geliştirdiği uygulama metotları bile oldu. Fakat bu bahar, maskaradan topaklanmış kirpikleri ile bize göz kırpıyor. Artık yanlış maskara uygulamasını dert etmenize gerek yok çünkü bu özensiz ve dikkat çekici bakışlar yeni trend. Bunca emeğin boşa gittiğini düşünmeyin, deneyimleriniz bir sonraki sezon işe yarayabilir.

2016 ilkbahar yaz

Kuaförde saatlerce kalınmış görüntü out, yağmurda ıslanıp bozulmuş saçlar in. “Bırak dağınık kalsın” mottosu ile gelen yaz, bu görünüme saç mücevherlerini de ekliyor. Aynı zamanda daha sade ve farklı aksesuarlar da çok trend. Bu trend görünümü eşarp ya da şalınıza uyarlamak istiyorsanız, her hangi bir takınızı iğne ile sabitleyin. Farklı şal bağlama stilleri üzerinde deneyebilir ya da sade bir modelde kullanabilirsiniz. Görseldeki gibi ufak aksesuarların arkasına silikon tabancası ile çatal iğneyi yapıştırarak, farklı tarzlara imza atabilirsiniz.

2016 modası

Sene boyunca peşinden koştuğumuz nude tonlar, yerini simli parlak renklere bırakıyor. Özellikle göz makyajında ağırlığını hissettiren ışıltılar, güçlü renk tonlarının kullanıldığı rujlarla kullanılacak. Yoğun göz makyajı varsa, hafif tonlarda ruj kullanmak, artık şart değil. Elbette bu trendi uygulamak, tesettürlü iseniz, fazla gelebilir. Onun yerine, yeni sezonda öne çıkan simli şal ve eşarplar ideal. Önümüzdeki aylarda karşınıza çıkacak elbise ve tunik  modellerinde de aynı ışıltıyı görmek mümkün olacak.

makyaj

Çok önceden bahsettiğimiz leoparlar, zıtlık, renk cümbüşü ve olabildiğince sadelikten uzak bir görünüm etkisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Mary Katrantzou Sonbahar/Kış defilesinde eşarp akımını en fazla kullananlardan oldu. Yunan’lı tasarımcının aksesuar olarak sıkça eşarp kullanması şaşırtmadı. Zira sadece ülkemizde değil, Rusya, Avusturya, Yunanistan gibi ülkelerde bu tarz eşarplar uzun yıllardır tercih ediliyor. Yurt dışında eşarp,  farklı stillere imza atmak isteyen gençlerin gözdesi. Bu trend bizim işimiz desek haksız sayılmayız 😉

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir