Hafta Sonu için 3 Tatil Rotası

24 Haz 2019

Şehrin yoğun temposu, trafiği ve gürültüsü bazen ağır gelir. Daha sessiz, sadece sevdikleriniz ve en sevdiğiniz şeylerin olduğu yerler ararsınız. Ancak, bazı dönemlerde buna ayıracak bütçeniz ya da çok vaktiniz olmayabilir. Böyle zamanlar için muhteşem bir listeyle karşınızdayız! 

Bu yazıdan sonra, her hafta sonu şehirden kaçış rotanızı belirlemiş olacağınıza eminiz. Siz de birbirinden farklı, kültür, sanat ve doğayla iç içe şehirden kaçış listemizi not etmeyi unutmayın.

İlkbahar-yaz ayları seyahat için en ideal zamanlar! Bir iki günlük kısa kaçamaklarla zihninizi ve vücudunuzu dinlendireceğiniz, yepyeni yerler keşfedeceğiniz İstanbul’a yakın destinasyonları tesettür giyim blog okuycuları için hazırladık.

Ağva

İstanbul’a sadece 60 dakika uzaklıkta olan muhteşem bir yer! Yemyeşil ortamı, köy havası ve sakinliğiyle sizi dinginleştirecek bu minik yerde denize girmek de mümkün. Deniz ilk tercihiniz değil ise, kısa nehir yürüyüşleri yapabilir ya da hamak keyfi için de mutluluk verici manzarasında uyuyabilirsiniz.

Günlük ortalama 250 TL – 400 TL arası seçeneklerde konaklayabileceğiniz pek çok yerleşim yerinde köy kahvaltısı ile güne başlayabilir, kendinizi şımartmak için minik kafelerinde yeni lezzetler keşfedebilirsiniz.

Şile

Bahar vakti insana huzur veren bir yer…

Özellikle de yaz aylarında, yarım günlük tatil keyfi için ideal olan Şile’de yok yok!

Mangal keyfi yapabileceğiniz yerlerden spa merkezlerine, su sporları okullarından kısa workshop’lara kadar pek çok alternatif mevcut. Günlük ortalama 200 TL-700TL arası seçeneklerde konaklayabileceğiniz pek çok yerleşim yerini tercih edebilir ya da kamp bölgelerinde doğayla iç içe bir tatil deneyimleyebilirsiniz.

Poyrazköy

Namı diğer balıkçı köyünde balık keyfi yapmadan dönmek olmaz!

Bir ucu Marmara, diğer ucu ise Karadeniz’e uzanan Poyrazköy’ün atmosferini mutlaka deneyimlemelisiniz. Uzun yıllar askeri bölge olması nedeniyle doğallığını bozmamış sahillerinde ve denize sıfır evlerinde mutlaka bir kare fotoğraf çekilmeyi de unutmayın.

[wa-wps]
Paylaş

Yazara ait Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir