Hafta Sonu Kombini

04 Kas 2016

Uzunca bir aradan sonra yeni bir hafta sonu kombini yazısı ile karşınızdayım. Her zaman için en büyük problemlerimden birisi hafta sonu herhangi bir dress code’a uymam gerekmediğinde bir şeyleri bir araya getirip kombinlemek olmuştur. Sanırım sınırsız özgürlük fikri sadece kafamın daha çok karışmasına sebep oluyor! Bu yüzden de önceki günlerde kafamda defalarca koyup kaldırırım ne giyeceğimi. Bu konuda tek başıma olmadığıma inanıyorum. Bir tek ben bu kadar kararsız olamam değil mi? Kendime çare bulamasam da belki size küçük bir yardımım dokunur diye düşündüm. Az da olsa fikir verebilirim, ne dersiniz? İşte bu amaçla hazırladığım üç hafta sonu kombinim var. Hepsi birbirinden farklı stillere hitap ediyor. Ve bana kalırsa her stilden öğreneceğimiz şeyler var. Hazırsanız kombinleri incelemeye başlayalım mı?

hafta sonu kombini

İlk kombinimizin paçalarından rahatlık akıyor! Hafta sonu birçoğumuz için rahatlayıp gevşemek anlamına geliyor biliyorum. Birçoğumuz iş yerine giderken birçok farklı kıyafet yönetmeliğine uymak durumundayız. Bazılarımız sadece etek ve topuklu ayakkabı giymek zorunda, bazılarımızın ise hiç olmadı kot giymesi yasak. Hal böyle olunca hafta sonları bizim için el değmemiş parçaları yeniden canlandırma fırsatı olmuş oluyor. Peki bu hafta sonu gerçekten rahatlamaya ne dersiniz? Üzerinize nefes alan bir tunik geçirin. Benim tercihim %100 pamuk ürünlerden yana. Kot pantolon belki de dünyanın en rahat parçalarından birisi, altına bir çift sneakers geçirin. Sırtınıza da hafif bir sırt çantası takın. Şehrin sokaklarını arşınlamaya hazırsınız!

hafta sonu kombini

Bazılarımız için moda adeta bir panayır alanı gibi renk ve eğlence dolu. Canlı renkleri ve eğlenceli desenleri kullanmaya herkesin cesareti yok elbet. Ama cesaretiniz varsa kendinizi geri çekmenin ne anlamı var ki? Neon renkleri seviyorsanız şu zamanlar kullanmanın tam zamanı. Canlı renklerin saltanatını sürdüğü moda dünyasına büyük bir adım atın. Renkli tunikleri yine rengarenk ve canlı çantalarla tamamlayın. Girdiğiniz ortamın enerjisini bir anda tavana çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz!

hafta sonu kombini

Bazı kadınların belli bir klası vardır. İster hafta sonu gezmesi olsun ister iş yemeği, tarzlarından ve şıklıklarından ödün vermezler. Topuklu giymekten korkmaz, eteğin içinde en az bir kot pantolon giymişçesine rahat salınırlar. Ben onlardan birisi olmadığımdan eminim. Peki ya siz? Eğer bu kadınlardan biriyseniz hafta sonu algımızı stilettolarınız ve şık eteğinizle yıkabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir