Hafta Sonuna Spor Kombin

30 Oca 2016

Okul, iş ve sınavlar derken ciddi bir hafta içi yoğunluğunu herkes yaşıyor. Sabah erken uyanmalarla başlayan günün maratonuna birde rahat edemeyeceğiniz kıyafetleri giyebilmek günü yorgun geçirmenize nedendir. Kadın olarak iş hayatınızda topuklu ayakkabılar, gömlekler, etekler, ceketler gibi kıyafetlerin yorgunluğunu mutlaka hissedersiniz. Böyle giyinmeyi elbette her kadın çok sever. Ancak bütün hafta şık ve klasik giyinmek sizi bir süre sonra yoracaktır. İnsan hiçbir zaman aynı şeylerin içinde olmak istemez. Bazen değişiklik ister. Bunun için insan durağan değil değişken bir varlıktır. Giyinirkende bu değişimi çok çabuk benimser. Bu yüzden hafta sonu bir an önce gelse de spor kıyafetlerimizi giyerek değişiklik yapsak diye düşünür. Durum böyle olunca hafta içi giydiğimiz o kıyafetlerden kendimizi kurtarak hafta sonunun hem rahatlığı, hem de dinlendirici anlarını yaşamak isteriz. Sizin için bu hafta sonu iki farklı kombin hazırlayarak yardımcı olmaya çalışacağım.

spor kombin

Desenli bir pantolon ve üzerine uzun bir triko ile hem şık, hem rahat olun. Herkesin dolabında buna benzer parçalar mutlaka vardır. Onun için seçim yaparken yenilerini almak yerine eskilerle kombinler elde edin. Seçtiğim kombin parçaları sadece size fikir vermek açısındandır. Ayrıca rahat giyinirken renk uyumuna dikkat etmek zorunda değilsiniz. Bu defa farklı renklerin uyumundan yola çıkarak kombinizi hazırlamayı deneyin.

spor şıklık

Yine tek parçalık bir pantolon ve üzerine triko tunikle ikinci kombinimiz hazırdır. Görüldüğü gibi bu kombinde bebe mavisi tonunda aksesuarlarda kullandım. Oysa ki; diğer parçalar içerisinde hiçbir uyumu söz konusu değildir. Bazen alakasız renkler kıyafetlerinizin en tamamlayıcı parçası haline gelebilir. Bu kombinlerle ister ofis ortamında çalışmayı düşünün, ister arkadaşlarınızla gezmeye gidin.

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir