Hayalinizdeki giyinme odasını oluşturun!

21 Oca 2018

 

Hayalinizdeki giyinme odasını oluşturun!

Filmlerdeki gibi bir giyinme odası her kadını hayali… Büyük aynalar, yumuşacık halılar, her şeyi gözümüzün önünde tutan açık raflar, düzenle hazırlanmış ayakkabılar ve elimizin altında duran aksesuarlar… Sizin de hayalinizde böyle bir giyinme odası varsa ve eviniz bunun için uygun değilse, kendi giyinme ünitenizi kendiniz düzenleyebilirsiniz. Birkaç basit adımla sizde hayallerinizdeki giyinme odasına kavuşabilirsiniz.

Öncelikle sıkıntının nereden kaynaklandığını bulun: Hangi kıyafetleriniz üst üste, aksesuarlarınız nerede duruyor? Bu karışıklığın ana sebebine odaklanın. İhtiyacınız olan yeni bir dolap mı yoksa yeni bir düzen mi?

Var olan dolabınızı tamamen değiştirmek her zaman maliyetli bir iştir: Bunun yerine onu modifiye etmeye ne dersiniz? Öncelikle içinde ne kadar yere ve rafa ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Pek çok yerde bulabileceğiniz dolap içi düzenleme aparatlarıyla dolabınızı ihtiyaçlarınıza göre yeniden düzenleyin.

Dolapların en büyük problemi içini göremiyor oluşumuz: Çoğu zaman arkalarda kalan bir kazağı unuturuz ve tüm kış aynı şeyleri giyerek geçirirken kendimize kızarız. Ta ki, yaz gelip de dolabın arkasında duran o kazağı keşfedene kadar. Siz de bu durumu yaşayanlardansanız, cam kapakları deneyebilirsiniz. Dolabınızın kapaklarını cam kapaklarla değiştirin. Böylece her zaman dolabınızın içini net görebilir ve her parçayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Takılar da yer konusunda sorun çıkaran parçaların başında gelir: Kaybolan yüzükler ya da kopan kolyeler oldukça can sıkıcıdır. Bunun için takıcılardan özel aparatlar alabilirsiniz. Ya da aynalı takı dolapları bu konuda işinizi görecektir.

Askılar bir dolabın en önemli detaylarından birisidir: Şık bir dolap istiyorsanız seçiminizi yaparken askılarınıza da özen gösterin. Plastik askılar yerine kumaş kaplı askıları tercih etmeye özen gösterin. Bu hem dolabınızı daha şık gösterecek hem de kıyafetlerinizi, iz oluşması ve takılmalardan koruyacaktır.

Ayakkabılar en sevdiğimiz aksesuarlarımız olsa da çoğu zaman yeterli özeni gösteremeyebiliyoruz: Ancak onları daha uzun süre kullanmak istiyorsanız biraz vakit ayırmak gerekiyor. Her giydikten sonra onları güzelce temizlemeyi ihmal etmeyin. Onları raflara dizmek gibi bir şansınız yoksa şeffaf kutulara koyarak her an göz önünde olmalarını sağlayabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Muhafazakar modanın en çok takip edilen isimlerinden biri olan Moda ve Stil Danışmanı Esra Seziş Kiğılı; Ölçülü giyim için pratik stil önerileri, moda trendleri ve doğru kombinler için tavsiyeleriyle Modanisa Dergi ve tesetturgiyim.com'da takipçileriyle buluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir