Hedeflerinize Ulaşmanın Tek Yolu

15 Nis 2017

 

Bir gün uyanacaksınız ve her zaman yapmak istediğiniz şeyler için zaman kalmamış olacak. Ne yapmak istiyorsanız bugün yapın.

                                                                                                       Paulo Coelho

Öğrenilecek, dokunacak, hissedecek ne çok şey var? Spor yapmak, resim çizmek, bir iş sahibi olmak, hayatı keşfetmek gibi hayallerimiz hiç bitmiyor. Bu iyi bir şey. İnsan durursa hayat durur. Çünkü merak duygusu insana üretmeyi ve onun daima benliğini zenginleştirmeyi sağlıyor. İçsel doyuma ulaştırıyor. Ama, yapmayı istediğimiz her şey konuştuğumuz kadar kolay değil. Bazı hedeflerimiz kısa süreli, bazıları için oldukça uzun bir süreç gereklidir. Bu yüzden hedeflerinizi yapmaya karar verdiğiniz zaman mutlaka not tutun.

Yapmak istediğiniz hedeflerinizi yazın ve yaşam koşullarınıza göre en kolay olanından başlayın.

Yapmak istediğiniz şeyle ilgili malzemeleri temin edinin. Düşünün! Bir yemek yapacaksınız ama malzemeler yok. Sadece düşünmekle kalır üretemezsiniz. Elinize malzeme geçmeli ve onu yoğurmaya başlamalısınız. Elbette öğrendikleriniz sizi de yoğuracak.

Peki, her şey güzel ama biz hedefi bozmadan nasıl ilerleyeceğiz?

İşin en önemli kısmı burası. Hedeflerinize ulaşmak için kendinize aylık bir takvim hazırlayın.

Her gün hedefinizle ilgili bir şeyler yapmaya söz verin ve takvime çarpı işareti atın. Çarpı atmadığınız gün hedefi şaşmış olacaksınız. Eğer çarpılar atılmazsa hedefi bozmuş olursunuz.

Öyleyse zinciri kırmamak, hedefi bozmamak için günlük 10 dakika bile olsa yapmak istediğiniz şey ile ilgili adımlar atın. Bir yıl sonra 10 dakika yaptığınız şeyler uzun bir zincir olarak size yeni şeyler öğretecek. Evet hedefinize ulaşabilmenin tek yolu zinciri kırmadan yol alabilmektir.

Unutmayın! Zinciri sadece karar verdiğiniz hedefleriniz için geçerlidir. Yapmak istemediğiniz şeyler için değil…

3 adımda iyi hissetmek ile ilgili yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir