Hem Günlük Hem Abiye Elbise Önerileri

01 Nis 2016

Havaların ısınmasıyla birlikte söz, nişan ve nikah törenleri, düğünler yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Çevrenizdeki yakınlarınızdan davetine çok da abartılı bir elbiseyle ve dikkatlerin hepsini üzerinize çekecek şekilde gitmek istemeyebilirsiniz. Bu durum gayet normaldir. Hemen hemen herkesin yaşadığı bir durumdur. Davet sahibi çok fazla yakınınız olmayabilir veya siz abiye görünümünden pek de hoşlanmıyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda yana yakıla aranan elbiseler hem özensiz durmayacak veya alelade bir elbise gibi görünmeyecek, hem de sanki davet sahibinin çok yakınları ile yarışıyormuş gibi dikkat çekmeyecek şekildeki elbiseler oluyor. Farklı bir bakış açısı olarak da, böyle davetler için zaten bir kere giyebileceğiniz elbisenizi, günlük hayatta da kullanabilmek istemezsiniz.  Bu yüzden hem günlük hem abiye elbiseler böyle zamanların kurtarıcısıdır.

Peki abiye elbiseler nasıl günlük giyilebilir ki? Elbette giyilmez. Ancak bazı elbiseler vardır ki kombinlediğiniz ayakkabı, şal ya da eşarp, çanta hatta makyaj ve diğer aksesuarlarla anında abiye elbise görünümüne kavuşurlar. Bu tarz elbiseleri gündelik bir ayakkabı ile, eğer şatafatı kemerindeyse sade bir kemer ile değiştirerek anında günlük şık bir elbiseye dönüştürebilirsiniz.

Bazı elbiseler ise spor kullanılmaya aykırıdır. Halihazırda kumaşı ve kendisinden ayrılamayacak materyaller gereği günlük elbise statüsünden bir tık yukarı çıkarlar ve günlük elbiseye indirgenemezler. Bu tarz elbiselerden de asla çekinmeyin. Akşam dışarı çıkarken, arkadaşlarınızla şık bir buluşma ayarladığınızda, herhangi bir seminer, lansman vb. davetlere gideceğinizde veya önemli görüşmelerinizin olacağı, iş açısından ekstra özenmeniz gereken yerlere gideceğiniz zamanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İşte internet üzerinden rahatça sipariş verebileceğiniz elbise modelleri…

Detaylar hakkında bilgi almak için görsellerin üzerine tıklayabilirsiniz.

baskili-elbise--ekru--anna-189038-189038-1

dantel-desenli-elbise--yesil--melek-aydin-186368-1

kemerli-elbise--pudra--puane-187862-1

onu-nakisli-abiye-elbise--kirmizi--muslima-wear-130304-3

incili-elbise--gri--meryem-acar-178811-1

-142992-1

-142985-3

abiye-takim-elbise--murdum--dersaadet-160499-2

dantelli-abiye-elbise--mor--dersaadet-162545-162545-1

naz-abiye--gri--minel-ask-182186-1

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir