Her Kadının Gardırobunda Olması Gereken 5 Parça

04 Eki 2017

 

Modada kural olmaz, ama bazen gerekli öneriler olabilir değil mi? Mesela neye yatırım yapmalı, paramızı hangi parçalara harcamalı?

Peki, kaç sezon geçerse geçsin bizde baki kalacak, modası asla geçmeyecek parçalar nelerdir?

Sizin için kısa bir “mutlaka sahip olunması gerekenler” listesi hazırladım. Bence, her kadında olması gereken ve hatta bir çoğu için kadın-erkek herkesin gardırobunda olması gereken parçalar bunlar. Hep beraber göz atmaya ne dersiniz? her_kadinin_gardırobunda_olmasi_gereken_5_parca1.Beyaz Gömlek

Hemen hemen hepimizin hayatı bir şekilde kesişmiştir beyaz gömlekle. İster lisede olsun ister ilk iş deneyimlerimizde. Sade ve her şekilde kullanılabilecek bir parça beyaz gömlekler. İster bir kot pantolon ile beraber günlük kombinlerinizde, ister kalem eteklerinizle ofis kombinlerinizde kullanın! Klasik bir beyaz gömlek her türlü görünümü kotaracak güçte.

Bu konuda önemli olan şey sizin için doğru kesimi ve kumaşı bulmanız… Söz konusu beyaz gömlek gibi temel bir parça olunca kesenin ağzını biraz açıp düzgün bir şey satın almanızı öneririm.

her_kadinin_gardırobunda_olmasi_gereken_5_parca

2. Jean Pantolonlar 

En en temel parçalardan birisi. Hemen hemen her yaş grubunun tercih ettiği jean pantolonlar. Çok gündelik ve öylesine bir parça gibi duruyor değil mi? Ama aslında doğru kesime sahip jean pantolonu giymek o kadar büyük bir fark yaratıyor ki!

Ben bunu birebir deneyimlemiştim; yıllar önce Marks&Spencer’dan bir jean almıştım. O sene bacağım çatladığında alçıya giderken de üstümde bu pantolon vardı. Doktor pantolonumu kesince ona veda etmek zorunda kalmış, uzun bir süre de aynısını aramış ve bulamamıştım. Ondan sonra bir süre hiçbir pantolonu sevemediğimi, kendime yakıştıramadığımı hatırlıyorum. Yani diyeceğim o ki sevdiğiniz bir jean pantolon bulunca ona sahip çıkın!

her_kadinin_gardırobunda_olmasi_gereken_5_parca

3. Siyah Kumaş Pantolon

Özellikle çalışıyorsanız dolabınızda mutlaka olması gereken bir parça. Hiç beklemediğiniz bir anda ihtiyaç duyabileceğiniz! Ya da giyecek hiç bir şey bulamadığınız o günlerde kurtarıcınız olacak bir parça.

her_kadinin_gardırobunda_olmasi_gereken_5_parca

4. Trençkot

Burberry ile patlamasını yaşayan bu model, yılların değişmez klasiği. Yine her şeyle kullanılabilen bir parça, doğru kullanımda abiye kıyafetlerle bile kombinleyebilirsiniz.

her_kadinin_gardırobunda_olmasi_gereken_5_parca

5. Stiletto

Bu konu biraz muallak, yani herkes topuklu ayakkabı giyemez nihayetinde. Ama ben bile bazı özel günlerde giyebiliyorsam, eminim hepimiz yapabiliriz! Topuklu ayakkabıyı her gün giymiyorsanız rahat, kısa topuklu ve nude ya da siyah gibi her zaman her şeyle giyilebilecek renkleri tercih etmeniz sizin için daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir