Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 2 Yağ Bakımı

21 Kas 2014

badem

Söz konusu saç uzatmaksa hepimiz biliyoruz neden bu halde olduğunuzu, sabredemediniz! Yazın bitmesine sabredemediniz, saçınızın rengini açmak için uzun uzun beklemeye sabredemeyince eliniz açıcıya gitti… Yazın bitmesi için 3 ay sabredemeyene saç uzatma kürü için 33 bileşenli kür yap denir mi? Denmez! İşte tam da bu yüzden sadece 2 yağla zahmetsiz rapunzellik kapısını aralıyoruz. Üstelik haftada 1 bu ikiliye uğramanız yeterli.

Malzemeler:

  • 8 damla Nane Yağı
  • 2 Çorba Kaşığı Tatlı Badem Yağı
  • Kase
  • Ilık su
  • Tarak
Hazırlık:
  • Badem yağı ve nane yağını karıştırın
  • Uygulayabileceğiniz sıcaklığa gelene kadar yağlarınızı karıştırdığınız kasenin sığacağı kaynar su dolu ikinci bir kaseye oturtarak ısıtın (bu aşama isteğe göre ama neden olmuşken tam olmasın?)
Uygulama:
  • Saçlarınızı ılık suyla nemlendirdikten ve taradıktan sonra ılık yağ karışımını parmak uçlarınızla masaj yaparak saç kökünüze uygulayın.
*Yağ bakımı yaparken saçlarınızın nemli olmasına özen gösterin. Nemli saçınıza yaptığınız yağ bakımı kuru saçınıza yaptığınız yağ bakımından çok daha etkilidir. Daha eşit uygulama sağladığı için de fazla yağ kullanmanızın önüne geçer.
 *Saçlı deriye bakım yaparken mümkün olduğunca tırnaklarınızı değil parmak uçlarınızı kullanmaya özen gösterin.
  • Kalan yağ karışımını saç uçlarına yoğunlaşarak saç boy ve uçlarına uygulayın.
*Hey siz! Yağ bakımlarını arındırmakta zorluk çekenler! Hatta arındırmak çok zor geldiği için yağ bakımlarından uzak duranlar! Hani o kıyıda köşede duran bir türlü sevemediğiniz saç kreminiz var ya işte o garibi karanlıktan çıkarma vakti. Saçlarınızı yıkamadan yarım saat kadar önce saç kremi uygularsanız yağ bakımınız zahmetsizce durulanacak.

Nane yağı badem yağının çığırtkanıdır efendim, bir nefeste parmak uçlarınızdan koşarak saçlı derinize gider ve haşmetli badem yağını tez elden buyur etmesini söyler. Kürü uygularken hafif gıdıklanmalar hissetmeniz de nane yağının tatlı dilli bir çığırtkan olmasındandır. Nane yağı çığırtkan, badem yağı haşmetli de olsa cadı iksiri değil nihayetinde o yüzden 2 saat bekletip yıkarım gider demeyin. Mümkün olduğunca uzun süre bekletin, hatta imkanınız varsa 2 gün bekletin. Aman dikkat edin rapunzel olmak uğruna üşütmeyin, plastik bone takıp üstüne bere geçirin o da yetmezse bir zamanlar her evde olan zayıflama kemerini başınıza sarın. Nezle kim ki rapunzellikle aranıza girecek? Önlem almak da lazım diyorsanız, kış çayı yazıma bakmayı unutmayın.

Şifa olsun efendim. Bir önceki hızlı saç uzatma yöntemimiz “Sinameki Kürü” ne de göz attınız mı? Diğer hızlı saç uzatma yöntemleri için takipte kalın.

[wa-wps]
Paylaş

Yorumlar

  1. Ya da prenses ikonunuzu Pamuk Prensesle değişip kısa saçın rahatlığına kavuşun bu da benim en etkili saç uzatma yöntemim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir