H&M Basic’den 5 Kurtarıcı Parça

13 Kas 2017

 

Her gün kendi hayatımızda belli koşturmacalar için değişik kombinler yapmaya çalışıyoruz. Hepimizin amacı tabi ki şık görünmek. Ancak biz tesettürlü kadınların kombin yaparken çok daha fazla uğraşmamız gerektiği apaçık bir gerçek.

Bunun nedeni daha fazla parçayı bir araya getirmeye çalışmamız. Ancak basic parçalar, böyle durumlar için yardımımıza koşuyor. İşte tesettür kombinlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz, basic giyim alanında markalaşma yolunda ilerleyen H&M Basic’ten 5 kurtarıcı parça.

Maalesef moda söz konusu olunca, hiç sevmediğimiz halde, İngilizce – Türkçe karışımı, “Plaza Türkçesi” denilen bir dil kullanmak zorunda kalıyoruz. Basic, İngilizce’de üç farklı anlamı bünyesinde bulunduran bir kelime: Esas (temel), asıl ve basit.

Basic parçalarda kullanılan basic renk skalası da temel renklerden oluşur. Gri, siyah, beyaz gibi ana renkler ve biraz daha tonlama yapılmış olan ekru, pudra, füme renkleri…

 

Basic parçalar aslında ne işe yarar ve nasıl kombinlenir?

Çoğu zaman detaylarıyla karakterize olmuş kıyafetleri beğenir ve dolabımıza ekleriz. Bu tarz kıyafetler bazen çok renkli, bazen çok işlemeli olabilir. Genelleme yapmak gerekirse fazla detayı bulunan ve kendi başına dikkat çeken kıyafetlerdir. Askıda görür beğeniriz ancak kombinlemeye geldiğinde bir türlü istediğimiz tarzı yakalayamayız. Bunun nedeni o parçanın kendi tarzını salt haliyle ortaya çıkarmamız gerektiğindendir. Başka tarzlarda parçalarla bir araya getirdiğimizde karmaşa ortaya çıkar. İşte böyle durumlarda basic parçalardan faydalanmak gerekir.

hm-basic

Basic ürünlerden başlı başına bir kombin yaparak da gösterişli şıklık elde edebilirsiniz.

Günlük kombinlerde basic ürünleri bir arada kullanabilirsiniz. Bu parçaları bir araya getirmek ise oldukça kolay. Adeta elinize geçeni giyme özgürlüğü tanır. İsterseniz gömlekle sweatshirt giyin, isterseniz eşofman ile hırka. Seçim tamamen sizin.

hm-basic

Gösterişli aksesuarların kurtarıcısı basic parçalardır.

Hani o çok beğenerek alıp da hiç uyduramadığınız ayakkabılar, çantalar, kemerler var ya… Basic bir kombin yapmanızı hasretle beklemekteler. Tabiri caizse gardıroba hapsedilmiş haldeler ancak bunu hiç hak etmiyorlar. Yarınki kombininizde onlara yer vermeyi deneyin.

hm-basic

H&M mağazalarındaki basic ürünler hem ulaşılabilirlik olarak avantajlı, hem marka severler için güzel, hem de ürün fiyat performansı açısından iyi.

hm-basic

Görsellerdeki ürünlerin her birini H&M mağazalarında ve online satışında bulabilirsiniz. Genelde H&M Basic olarak mağazalarda da hepsi bir arada askılanıyor. Minimal stil sahibi kadınların vazgeçmeyeceği uğrak yerlerinden birisi, basic kategorisidir.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir