Hoşgeldin Ayların Sultanı Ramazan

15 Haz 2015

Bizi mübarek Ramazan ayına kavuşturan Rabbimize şükürler olsun ki bize temizlenmek, bağışlanmak, paylaşmak, günahlarımızdan arınmak için bir fırsat daha verdi. Bize de Hoş geldin ayların sultanı RAMAZAN demek düşer elbette.

Buyur ederken gönüllerimize, evlerimize, dost meclislerimize bu kutlu ayı önce ruhumuzu arındırmamız gerekmez mi?  Bir kez daha silkelenip  kin ve nefretten, şirk ve riyadan, hırs ve dünya heveslerinden sıyrılıp insan-ı kamil olma yolunda söz vermek gerekmez mi?

ramazan

Açlık ile terbiye ettiğimiz bedenlerimize, ibadet ile yücelttiğimiz ruhumuza güzel sözler güzel niyetler yaraşır elbet. Bencillikten sıyrılıp tüm dünyada ki mazlumlara merhem olmak yaraşır. Kendi fakirlik ve acizliğimizi bir kez daha  görüp hissedip yokluk ile terbiye edilen kardeşlerimize bir nebze nefes aldırmak yokluğu onlara unutturmak yaraşır. Sevmek yaraşır bizlere, dostluk muhabbet yaraşır.

Katılaşan kalplerimizi ısıtmak, küskünlükleri unutmak, farklılıkları bir kenara koymak, o’ cu bu ‘cu demeden Alem-i İslami kucaklamak hem ruhlarımızın hemde Alem-i İslamın DİRİLİŞİNE vesile olacaktır Allah ‘ın izniyle. Sevgi ve muhabbetle.

Hadis 1

Bizlere rahmet ve merhamet nazarıyla bakarak bir kez daha tövbe kapılarını açan Rabbim, bizi bu mübarek ayda ateşten azat ettiğin kullardan eyle.  Amin.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir