Hülya Aslan Söyleşi

26 Ağu 2014

 

Aysha Dergi Moda ve Stil Editörü Hülya Aslan 21 Aralık 2013 Cumartesi günü İstanbul Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde güzel giyinmeyi seven ve kendi stilini oluşturmak isteyen bayanlarla buluştu.

Hülya Aslan söyleşide özellikle değindiği konular;

– Moda Tarihi – Vücut tiplerine göre giyinme – Son trendler – Davet kıyafetleri – Az parça ve az parayla çok kombin ve daha fazla konuyu ele aldı.

Hülya Aslan konuşmasına ilk olarak bazı zamanlar sıkıcı olabilen moda tarihini, çarpıcı örneklerle süsleyerek bayanların bilinçlenmesini sağladı.

Katılım yoğundu ve çoğunlukla orta yaş tesettürlü büyük beden bayanların da ilgisi büyüktü. Onların giyimlerinde dikkat etmeleri gereken hususlara da değinen Hülya Aslan stil önerileri verdi. Şal bağlama tekniğini model üzerinde pratik olarak gösterdi.

Ayrıca Coco Chanel, Christian Dior, Salvatore Ferregamo, Jeanne Lanvin, Cristobal Balenciaga gibi tarihte iz bırakan modacıların yanı sıra tarihten beslenen Türk modacıları da vurguladı.

hulya-aslan-soylesi-1

Güzel Giyinme Sanatı hakkında bayanlara stil önerileri veren Hülya Aslan, bayanlara kıyafetlerinde tepeden tırnağa marka giyinmenin bazen itici olabildiğini, marka giyinmenin de bir dozu olduğuna değindi. “Kıyafetleriniz kişiliğinizin önüne geçmesin” diyerek örneklerle konuşmasına devam etti.

Söyleşi soru cevap şeklinde son buldu. Bayanlar akıllarına takılan soruları Hülya Aslan’a sorarak fikir aldılar.

hulya-aslan-soylesi-2

Bayanlara verdiği önerilerden bazıları şu şekildeydi;

“Renklere dikkat edin ve modayı eğlenceli hale getirin. Mutlu olduğunuz şekilde giyinin. Boyunuza, fiziğinize uygun modelleri tercih edin ve tesettürlü bir bayanın her zaman sade ve dozunda giyinmesi gerektiğini unutmayın. Gerekirse bir terzi edinin ve kendi vücut tipinize uygun kıyafetler diktirin.”

hulya-aslan-soylesi-4

Söyleşi çiçek taktimi ile son buldu.

Hülya Aslan söyleşilere farklı farklı şehirlere ve ilçelere giderek devam edecek. Kendisini instagram hesabından takip edebilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir