İçinizi Isıtacak Şal ve Eşarplar

31 Jan 2017

 

Soğuk havaların yurdun dört köşesini ele geçirmesiyle ısınma ihtiyacımız artmaya başladı. Evin sıcağından dışarı adım attığımız anda sert bir tokat gibi yüzümüze çarpan rüzgarın etkisiyle uykumuz açılıyor her sabah. Atkı ve eldiven kullanımında hiçbir sıkıntı yaşamasak da bere, şal ya da eşarbın üstünden takıldığında rahatlıktan oldukça uzak. Kış aylarında berenin sıcağını şal ve eşarp şıklığında sunan yünlü modelleri sizler için derledik.

Son yılların yükselen trendlerinden olan oryantal esintilerin başında ebru deseni geliyor. Her biri sanat eseri değerindeki el boyaması kaşmir şal %100 yün kumaşıyla asla üşümemenizi garanti altına alıyor.

Karaca yün eşarp geometrik deseniyle spor tarza modern bir seçenek sunarken içindeki renkler sayesinde sayısız kombin imkanı sağlıyor. En çok kullandığınız tonlardaki renk seçeneğini tercih edebileceğiniz eşarp kış boyunca gardırobunuzun en önemli parçası olacak.

Düz püsküllü şalın sade şıklığını pudra tonların elegan dokunuşuyla harmanlayan kaşe şalı dilerseniz omuz şalı olarak da kullanabilirsiniz. Birçok farklı renk seçeneği bulunan kaşe şal da %100 yün seçenekler arasında.

Yağlı boya tablodaki fırça izlerini hatırlatan karışık desenli yün eşarp toprak tonlarını bordoyla çarpıcı bir hale getiriyor. Griden yeşile kadar birçok farklı renk paletiyle kullanabileceğiniz eşarp bir taşla çok kuş vurmayı garanti ediyor.

Teoride bir arada kullanılması tercih edilmeyecek renkleri ebrunun naif etkisiyle harmanlayan kaşmir şal içindeki nar çiçeği detaylarla oldukça dikkat çekici. Çabasız şıklığın ilk tercihi olan siyah elbiselerle kombinleyerek her ortamda tercih edebileceğiniz şalın birçok farklı renk alternatifi bulunuyor.

Kışlık kıyafetlere en çok yakışan kırçıllı dokuyu eşarbın klasik şıklığıyla birleştiren yün eşarp leylak rengi kenar detaylarıyla sıradanlıktan uzak. İçinde üç farklı gri tonu barındıran yün eşarbı hemen hemen bütün renklerle kullanmak mümkün.

İpeğin zamansız şıklığını yünün sıcaklığıyla bir araya getiren kaşmir eşarp dökümlü kumaşıyla sofistike bir havaya sahip. 110 cm boyuyla büyük eşarp arayanlar için kaçırılmayacak fırsatlar arasında.

 

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *