İlham: Origami Kesimli Pantolonlar

11 Tem 2016

Yazın gelmesiyle birlikte daha rahat bir giyim portföyüne de geçiş yapıyoruz. Soğuk günlerinde sonra daha hafif ve fresh bir stille hasret kalmıştık. Şimdi ise yaz aylarının izlerini taşıyan parçalarla buluşma zamanı. Bu sezonun en sevilen parçalarından birisi etek pantolonlar. Bu aylarda hem eteğin feminen stilini hem de pantolonun rahatlığını sunan bu parçalar gibisi yok. Sezonun bu yeni yıldızını kullanmak ise sandığınızdan çok daha kolay…

esra-sezis-kigili-pantolon-secimleri

Etek pantolonlar origami misali katlar ve pililerle hareketleniyorlar. Bu nedenler hangi modeli seçmeniz gerektiğine özen göstermek gerekiyor. Kilolu hanımlar için pilili modeller kesinlikle uzak durulacaklar arasında ilk sıradalar. Bunun yerine geçmeli ya da yüksek belli modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu pantolonların bol paçaları da olduğunuzdan daha toplu görünmenize neden olabilir. Bu yüzden çok geniş paçalar yerine daha makul paça genişliklerine yönelmeyi denemelisiniz.

Kumaş konusunda ise olabildiğince akışkan kumaşlara yönelmek gerekiyor. Kalın ve kaba kumaşlarla hazırlanmış etek pantolonlar toplanma yapacağı için hem kötü bir görünüm verecektir hem de yürürken sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle olabildiğince akışkan ve rahat hareket imkânı veren kumaşlarla tasarlanmış modelleri tercih etmek gerekiyor.

Ayakkabı seçimleri ise etek pantolonlarda en çok yapılan hataların başında geliyor. Kendisinden volümlü olan bu pantolonlar için stilettolar ve zarif model ayakkabılar tercih edilmeli. Platform topuk ya da yüksek tabanlı ayakkabılar pantolonunuzu olduğundan daha kaba gösterecektir.

esra-sezis-kigili-ayakkabi-secimleri

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Muhafazakar modanın en çok takip edilen isimlerinden biri olan Moda ve Stil Danışmanı Esra Seziş Kiğılı; Ölçülü giyim için pratik stil önerileri, moda trendleri ve doğru kombinler için tavsiyeleriyle Modanisa Dergi ve tesetturgiyim.com'da takipçileriyle buluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir