İlk Modanisa Deneyim Mağazası Açıldı!

26 May 2015

Reuters tarafından dünyanın en popüler muhafazakar moda sitesi seçilen Modanisa.com,  Türkiye’de bir ilke imza atarak ilk ”Deneyim Mağazası”nı açtı.  ‘Mağazadan Beğen, İnternetten Evine Gelsin’ konseptiyle hayata geçen mağazanın açılışına Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe ve Modanisa yatırımcılarından melek yatırımcı Hasan Aslanoba katıldı.

Geçtiğimiz aylarda 5,5 milyon dolarlık yatırım alan Modanisa.com’un Ümraniye’de açılan mağazasında, sitede en beğenilen, en çok satan yeni sezon ürünler deneme amaçlı sergileniyor. Mağazada müşterinin beğendiği ürün aynı gün evine kargolanıyor, stoğu olan ürünler direk mağazadan da satın alınabiliyor. 

modanisa-magaza

Aynı gün kargo

Modanisa.com mağazası, Türkiye’de ilk kez uygulanacak bir hizmet veriyor. ‘Modanisa Deneyim Mağazası’ denilen sistemle, müşteriler site üzerinde beğendikleri ürünleri deneyimleme şansına sahip oluyor. Beğendikleri ürünleri site üzerinden sipariş vererek satın alıyor. Ürünler aynı gün kargoya teslim ediliyor. Ayrıca 17 binin üzerindeki ürün çeşidinden en çok satılanlar ve sezonun en trend ürünleri de mağazada satışa sunuluyor.

2011 yılında kurulan, bugün 57’den fazla ülkeye sunduğu 30 bin çeşit ürün ve 300’ü aşkın marka ile Türkiye’nin ilk, dünyanın en büyük muhafazakar alışveriş sitesi olan Modanisa.com’un 25 Mayıs Pazartesi günü Ümraniye Alemdağ Caddesi’ndeki mağaza açılışında Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe ve Modanisa yatırımcılarından melek yatırımcı Hasan Aslanoba bir araya geldi.

modanisa-magaza modanisa-magaza

Açılışta konuşan Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, “Türkiye yaklaşık 39,3 milyar dolarlık İslami giyim tüketim hacmine sahip. E-ticaret ayağında ise potansiyel harcama 474 milyon dolar. İnternet tarafında kurulduğumuz günden bugüne, ürün çeşitliliği, günlük ziyaretçi sayısı, ürün satış kapasitesi ile lider konumdayız. Bu sebeple yerli ve yabancı yatırımcıları çekiyoruz. Geçtiğimiz aylarda 5,5 milyon dolarlık yatırım aldık. Halen online tesettür giyim tarafında yüzde 35’in üzerinde bir pazar payına sahibiz. Yurt içi ve yurt dışından milyonlarca kadın, günlük giyim, gece kıyafetleri, şal, eşarp ve aksesuar ihtiyaçları için Modanisa’yı ziyaret edip, son moda trendleri hakkında fikir sahibi oluyor ve alışveriş yapıyor. Yeni mağazamız ile kadınları yepyeni bir alışveriş deneyimine davet ediyoruz” diye bilgi verdi.

Modanisa mağaza açılışına başta Modanisa’nın kendi bünyesindeki tesettür giyim tasarımcıları olmak üzere, bir çok tasarımcı, tesettür giyim butik sahipleri, tesettür giyim markaları ve Esra Seziş Kiğılı katılım sağladı.

modanisa-magaza modanisa-magaza

Ramazan’da ‘Kadın kadına sohbet bahçesi’ açılacak

Mağazanın arkasında yer alan bahçe Modanisa Kadın Kadına Sohbet etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Alışveriş esnasında ziyaretçilerin dinlenmelerine, çocuklarıyla keyifli zaman geçirmelerine de olanak sağlayacak keyif bahçesi Ramazan ayında hizmete girecek. Bahçede gerçekleştirilecek sohbet etkinlikleri ile ilgili duyuru ve detaylı bilgiler Modanisa.com üzerinden müşterilerle paylaşılacak.

modanisa-magaza modanisa-magaza

Mağaza adres: İstiklal Mah. Alemdağ Cad. No:156/B (Eski Mehtap Pasajı) Ümraniye/İstanbul     (0216) 344 44 59

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir