İnce Görünmenin Sırrı Gardrobunuzda Saklı!

09 Mar 2017

 

İnce görünmenin sırrı gardrobunuzda saklı! Ufak dokunuşlarla daha zarif ve iyi hissetmenin yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Havalar ısındıkça daha hafif kumaşlar, daha hafif hissetme isteğimizi arttırıyor. Forma girmek zaman alsa da, dilediğimiz görünümü elde etmek için beklemek zorunda değiliz.

Bir beden büyük almak doğru mu?

Çoğumuz hatlarımızın belli olmaması için bir beden büyük kıyafet satın alırız. Oysa büyük beden kıyafet üreticileri, diğer bedenlere oranla zaten daha rahat kalıplarla çalışırlar. Bu yüzden bir beden büyük aldığınızda üzerinizde emanet gibi duracaktır. Büyük beden olmayan markalarda bulunan bedenlerde ise verilen ölçülere göre alışveriş yapmanız yeterli. Üzerinize çok bol veya dar olmasından kaçınmalısınız.

Yukarıdaki elbise, pile detayı ile üst bedeninde sıkıntı yaşayan hanımlar için uygun olacaktır. Mürdüm koyu olduğu kadar canlı bir renk tonu. Doygun tonlar, en az iki beden ince gösterir.

Elbise için tıklayın.

Renk oyunları yapmak

Renk oyunları, ince görünmek için uygulanan basit ama çok etkili bir yöntem. Siyah sanıldığı kadar kurtarıcı değildir. Her mevsim giyilebilir renk tonlarını tercih etmek, daha akıllıca bir yatırım olacaktır. Yukarıdaki takım gibi bir açık bir de daha koyu olan renkten muhakkak edinin. Baştan aşağı aynı renk ve kumaş kullanmanız sizi olduğunuzdan uzun ve ince gösterecek. Dışına aşağıda önerdiğimiz hırka veya yelek gibi bir parça kullanabilirsiniz. Bu takımın çantasını da kıyafetinizin dışında kullanarak oldukça hoş bir görünüm yakalarsınız.

Beş parçalı kombin takım için tıklayın.

Büyük beden hırka zarafeti

Büyük beden hırkaları, yukarıda bahsettiğimiz takımların dışına giyerek çok zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Her ortama uygun hale getirmek ise çok kolay. Bir kolye ile dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Genelde  “Bunun büyük bedeni yok mu? ” diye sorarız ama biz  “Bu yeleğin küçük beden olanı var mı? ” diye soracak kadar sevdik. Yukarıdaki gibi içi tek renk, dışına da her hangi bir hırka giydiğinizde, vücudunuzun ön kısmı olduğundan çok daha ince görünecektir.

Büyük beden hırka için tıklayın.

Diğer hırka modellerini görmek istiyorsanız buraya da tıklayabilirsiniz.

Büyük beden gömlek alırken bunlara dikkat ettiniz mi?

Büyük beden gömlek alırken dikkatimizden kaçan pek çok nokta var. Gömlek yakası büyükse, yüzünüz büyük ve boynunuz uzun olmalı. Kısa bir boyun ve ufak yüz hatlarına sahipseniz, küçük yakaları tercih edin. Yukarıdaki uzun gömlek, günlük bir modeldir ve takım elbiselerin içine kullanılmaz. Takım elbiselerinizin için üzerinize tam oturan kısa gömlekler kullanın. Uzun gömlek alacaksanız, boyu  bu gömlek modeli kadar olmalı. Bu boy olduğunuzdan çok daha zayıf gösterir.

Büyük beden gömlek için tıklayın.

Büyük beden pantolon satın alacaksanız, bunlardan kaçının!

Büyük beden pantolon seçiminde bunlara dikkat ederseniz, şık ve ince görünmeniz mümkün.

  • Kot veya kumaş pantolon fark etmez. Satın alacağınız pantolonların tümü düşük bel olmamalı. Düşük bel, olduğunuzdan çok daha kısa ve kilolu gösterir.
  • Dar kot pantolonları uzun gömleklerle kullanın.
  • Kumaş pantolonlarda seçiminizi her zaman boru veya geniş paça olanlardan yana kullanın.
  • Görseldeki gibi topuklu ayakkabılar size yakışacaktır. Yine de topuksuz giymek istiyorsanız, bileğinizi kesen veya çok bantlı ayakkabılardan uzak durmanızda fayda var.

Bol paça pantolon için tıklayın.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir