İnler ve Outlar

27 Ağu 2015

Nasıl şık olunur? Hanımların bir numaralı sorusudur.  Şık olmanın en önemli kuralı kendini tanımaktan geçer. Sezon trendlerini, vitrinleri bir kenara bırakın ve bedeninizi tanımaya başlayın. Kimsenin kimseye benzemek zorunda olmadığı ve herkesin ayrı bir güzelliği olduğunu gerçeğini kabul edin. Kendinizi ve bedeninizi tanımak, sevmek, şıklık yarışında size umduğunuzdan çok daha fazla katkı sağlayacak temel prensiplerden. Bedeninizi tanıyın ve şıklık yarışında bir adım öne geçin.

Kısa Boylular İçin

Kısa boylular için

 

İn          Ten Rengi Stiletto, Dar Paça Pantolon, Boyuna Çizgili kumaşlar, Monogram Stil (baştan aşağı tek renk giyinmek) 

Out         Bol paça pantolonlar, kapriler, babetler, kolsuz diz altı elbiseler

 

Üst Bedeni Büyük Olanlar İçin

Üst Bedeni Büyük Olanlar

İn          Minimizer iç giysiler, Yarasa Kollu Bluzlar,
Out       Dar gömlekler, bele oturan ceketler

 

Alt Bedeniniz Büyükse

Alt Beden Büyük ise


İn          Cepli, koyu renk ve yüksek belli kot pantolonlar, Düz Kesim Etekler, İspanyol Paça Pantolonlar, Şık Tunikler
Out      Dar kot pantolonlar, düşük beller, Kısa ve Dar Giysiler, Sentetik ve Keten Kumaşlar

 

Kalın Bacaklar:

Kalın Bacaklar


İn          Boyunuz uzunsa uzun etek ve elbiseler, Boru Paça Pantolonlar, Topuklu Ayakkabılar, İspanyol paça salaş pantolonlar, Klasik veya modern yelekler, Blazer ceketler

Out        Dizin hemen altındaki eteklerden mümkün olduğunca uzak durun. Boyunuz kısaysa asla boru paçalarla babet giymeyin. Bu, bacaklarınızı çok daha kalın gösterir. Ayrıca canlı renkler, salaş, ince kumaşlar tercih etmemekte fayda var.

Kollarınız kalınsa…

Kalın kollar


İn        Yarasa ve karpuz kollu bluzlar kollarınızın kalınlığını gizler. Özellikle salaş tunikler ile dikkati kollardan rahatlıkla uzaklaştırabilirsiniz.
Out         Kısa kollu jileler size göre değil. Havuz yaka ve düşük kollu bluz ve tişörtleri de ne kadar beğenirseniz beğeninin giymemelisiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir