Instagram’da Takip Etmeniz Gereken 3 Hesap

02 Eyl 2017

 

Sosyal medyanın hayatlarımızda kapladığı alan günbegün artıyor. Öyle ki birçoğumuzun uyandığında ilk yaptığı şey bildirimleri kontrol etmek oluyor. Sosyal medyaya olan bu bağımlılığın eminim ki psikolojik açıdan çok farklı yorumları mevcuttur. Ancak, ben bugün bu bağımlılığınıza kaliteli içerik katan bazı isimleri eklemek istiyorum. Hepsi kendi alanında harika işlere imza atan kadınlar. Eminim hesaplarını incelediğinizde siz de benimle aynı fikri paylaşacaksınız. Günlük ilhamınızı fazlasıyla karşılayacak, Instagram’da takip etmeniz gereken 3 hesap karşınızda.

@iymel

Endonezyalı girişimci Iymel, üç farklı hesabı aynı anda yönetiyor. Kendine ait bir moda markası olan Iymel’i özel kılan şeyse eşsiz stili! Renkleri ve farklı parçaları bir arada kullanmaktan çekinmiyor. Bu da birbirinden güzel fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor. Tesettüre yeni girmiş ve tarzını oturtmaya çalışan kadınların Iymel’den öğrenebileceği çok şey var. Her ne kadar son zamanlarda kendini küçük kızının tatlılığına kaptırmış olsa da Iymel’in hesabı tesettür modasında ilham alınabilecek en renkli sayfalardan birisi. 

@lozamaleombho

Fildişili tasarımcı Loza Maleombho, birbirinden güzel ayakkabı ve aksesuarlara imza atıyor. Ama onun hesabını özel kılan şey tasarımları değil. Onu bir süre önce başladığı Alien Edits serisi milyonlarca hesap arasından ayırıyor.

Birçok farklı kültüre ait objelerle özçekim yaptığı Alien Edits serisinde sanatçı dünyadaki bütün kültür ve etnik kökenlerin eşitliğine dikkat çekiyor. Yaptığı çalışmalarla özçekime yeni bir anlam kazandıran Loza Maleombho’nun her işi bir öncekinden daha heyecan verici.

@aww.sam

Eğer rengarenk görselleri ile enerjisi asla düşmeyecek bir sayfa arayışındaysanız doğru adrestesiniz. Yaratıcı yaşam bloğu olarak geçen Aww.Sam’de daima bir renk cümbüşü var. Birbirinden eğlenceli ve renkli kendin yap içerikleri üreten Sam Ushiro’nun harika bir hayal dünyasına sahip olduğunu söylemeden geçemeyiz.

Endüstriyel tasarımcı Sam Ushiro’nun rengarenk dünyasına mutlaka göz atın. Enerjinizin en az olduğu anlarda bile sizi canlandıracağına eminim.

Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir