Instagramın Stil İkonu ‘Sena Sever’ Modanisa’da!

09 Kas 2017

 

‘Kendimi olduğum gibi yansıtıyorum’

Türkiye’de stiliyle büyük beğeni toplayan Sena Sever ile tarzı, takipçileri, Modanisa üzerine keyifli bir söyleşi ve stil dolu bir moda çekimi gerçekleştirdik.

sena-sever-modanisa-roportaji

Öncelikle bize kendinden bahseder misin? Sena Sever kimdir, neler yapar, nelerle ilgilenir?

19 yaşında, sosyal medyayı aktif kullanmayı seven, bununla beraber akademik sertifika programlarına katılıp kendini moda sektöründe geliştirmek için sürekli yeni fırsatlar kollayan, takipçileriyle samimi diyaloglar kurup, onların içinden biri olduğunu hissettirmeye çalışan, arkadaşları ve sevdikleri için yapamayacağı şey olmayan, işine sevgiyle bağlanmış, ailesine sımsıkı tutunan güçlü bir kız. Modayla yakından ilgilendiğim çok açık; renklerin, desenlerin ve dokuların içinde dans etmeyi çok seviyorum.

sena-sever-roportaji   sena-sever-roportaji

Sosyal medyada kendine dair ikonik bir stil oluşturdun ve çok fazla kişiye de ilham kaynağı oldun. Bu nasıl bir duygu, bir nevi yön veriyorsun takipçilerine…

Sanırım bunun giderek artmasının sebebi, içimden geldiği gibi giyinmem ve hareket etmem. Sosyal medyada nasıl bir Sena Sever görüyorsanız günlük hayatta da öyleyim ve bunu olduğum gibi yansıtıyorum. Giyim tarzımın beğeniliyor olması ve ilham kaynağı olmam çok hoş bir duygu; bunun için özel bir çaba sarfettiğim de söylenemez. Gözüme hoş gelen parçaları, içimden geldiği gibi harmanlamayı seviyorum.

Takipçilerinle iletişimin nasıl? Aralarında mesajlaştığın ya da arkadaş oldukların var mı?

Takipçilerimle olan ilişkim günlük hayatta, kafede, sokakta veya AVM’de karşılaştığımda “Aa Sena Sever….” diyerek önce gülümseme ile başlayan ve gözlerdeki samimiyetle birleşen bir olay senfonisi. Sanalda kalmayan içten gelen bir his, karşılıklı da denilebilir. Fotoğraf çekilerek anı ekliyoruz, sohbet ederek gönül bağımızı güçlendiriyoruz.

sena-sever-roportaji   sena-sever-roportaji

Etkinlikler, toplantılar, açılışlar derken oldukça yoğun bir süreç içerisindesin. Mutlaka çok büyük kazanımlar da elde ediyorsundur bu sayede, onları paylaşır mısın bizimle?

Açılışlar, davetler gibi ortamlarda tanıştığım insanların her birinin bana kattığı geçerli düşünceyi hayattaki deneyimlerim olarak not defterime ekliyorum. Maddi kazançlarımı da gelecekteki bir projem için biriktirmekteyim.

Sonbahar-kış sezonu alışverişine başlayanlar için önerilerin neler? Hangi parçaları, renkleri, desenleri seçmeliler?
Bol bol oversize sweatler, trikolar ve sıcak renkli baskı desenler önerilerimin başında gelenler. Bir de yünlü ve renkli çorapları kimse ihmal etmesin!

sena-sever-roportaji   sena-sever-roportaji

Peki, sen bu sezon için Modanisa’dan neler ekledin gardırobuna?

Trençkot, sweatshirt, mom jean ve formlarını farklı bulduğum bir kaç zamansız parça…

Son olarak Modanisa ile ilgili yorumlarını alsak…

Modanisa, Türkiye’den yola çıkıp dünyaya açılan global bir platform ve bu platformun projelerinde yer almak benim için eşsiz bir deneyim. Modanisa’ya bir stil kurumu da diyebiliriz aslında… Son iki sezonda genç tesettür giyime ağırlık vermesi, gelişen ve büyüyen bu kitleyi önemsemesiyle de diğer alışveriş sitelerine ve bizlere farkını, vizyonunu bir kez daha açıkça gösterdi… Bu zamansız güçlü adımlarla giden yolculuğunda, Modanisa’ya başarılar dilerim.

Biz de Sena Sever’e bu keyifli söyleşi için teşekkür ederiz.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir