İnternetten Kıyafet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

01 Haz 2015

Konumuz internetten kıyafet alışverişi. Diyelim ki mağazaya gidecek vaktiniz yok ya da  internette çok daha uygun fiyata buldunuz, pekala mağaza kalabalığından da hoşlanmıyor olabilirsiniz işin içine bir de internetteki çeşit sayısı eklenince alışveriş merkezleri etkisini yitiriyor. Hepsi güzel hoş da kıyafeti deneme şansınız yokken size uygun olduğunu nasıl bileceksiniz?

mezuraHevesle aldığınız kıyafetin eve geldiğinde beklediğiniz gibi çıkmaması beraberinde değişim-iade sürecini getirir ki itiraf edelim o anda mağazadan deneyerek almadığınıza pişman olursunuz. Hiç merak etmeyin bu sancılı değişim-iade sürecine girmemenin kolayı var. Birkaç noktaya dikkat ettiğiniz sürece gelen ürün hep tam istediğiniz gibi olacak.

Öncelikle beğendiğiniz ürünün bedeninin size uygun olup olmadığı meselesi var ki markadan markaya hatta modelden modele kalıp değişebiliyor, hal böyleyken “devamlı alış veriş yaptığım x mağazasında hep 40 beden giyiyorum o zaman 40’ı alayım” demenin sonucu aynı olmayabiliyor. İşte tam da bu yüzden mezuranızı dikiş çekmecesinden çıkarmanızı rica ediyorum.

Üst kıyafet bedeninden her defasında emin olabilmek için göğüs ölçüsü ilk adım. Mezurayı sırtınızdan geçirip göğüs ucu hizasından ölçünüzü alın bu sırada mezurayı paralel tuttuğunuzdan emin olun. Göğüs ölçüsünü aldıktan sonra işi yarıladık demektir, sırada basen var. Basenin en geniş olduğu yerden mezurayı sarın ve ölçüyü not etmeyi unutmayın. Satın alacağınız kıyafetin altında bulunan ürün bilgisi kısmında modelin beden ölçülerini görmeniz mümkün. Şayet modelle birebir aynı ölçülere sahip değilseniz, her beden arasında ortalama 4 cm fark olduğunu aklınızda tutarak modelin göğüs ve basen ölçüsüne her beden için 4 cm ekleyerek ya da çıkararak size en uygun bedeni seçebilirsiniz. Kıyafeti giydiğinizde nerenize geleceğini anlamak için omuz başından itibaren ürün uzunluğu kadar ölçmeniz gerekiyor.

Refka-tesettur-giyimürün bilgileri

beden-olcusu-almaGelelim alt giyime. Pantolon, etek alırken yapmamız gereken basen ve bel ölçüsü almak. Basen ölçüsünü nasıl alacağımızı öğrendiğimize göre geriye bel ölçüsü kalıyor, onun için de mezurayı belinize sararak göbek deliği hizasından ölçü almanız mümkün. Bel ölçüsü alırken mezurayı çok sıkmayın çok da gevşek bırakmayın.

Bundan sonrasında satın aldığınız üründen memnun kalabilmeniz vücudunuzu tanımaktan geçiyor. Hangi model size yakışır, hangi renk ten renginizle uyum sağlar, sizden daha iyi kimse bilemez.  Keyifli alışverişler.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, selametle.

Paylaş

Yorumlar

  1. […] İnternetten kıyafet alışverişi yaparken dikkat etmemiz gereken konuları hallettiğimize göre artık yan etkisinden bahsedebiliriz. Mağazaların bitmek tükenmek bilmeyen kalabalığına karışmadan evde alışveriş yapabilmekten daha keyifli ne var? Üstelik mağazadan çok daha uygun fiyatla almak mümkünken? Peki siparişiniz alınmıştır yazan ekranını gördükten sonra neler oluyor? Heyecanla kargonun gelmesini bekliyoruz, zil çalıp da kim o sorusuna kargo cevabını alana kadar sipariş takip sayfasını aşındırıyoruz. Bugünkü meselemiz tam da o kargo cevabını duyma anından itibaren başlıyor. Evler asansörlü, kargo dağıtım elemanları hızlı, bu durumda zil çaldıktan sonra kapıyı açıp kargoyu teslim almak için çok az vaktimiz var. Kapıyı açmak bizler için çok da kolay sayılmaz zira ev kıyafeti halinden dış kıyafete bürünmemiz gerekir ki söz konusu durumda uzun uzadıya başımızı örtmek, kıyafet düğmesi iliklemek söz konusu değildir. Çözüm basit efendim yapmanız gereken tek şey bir sonraki modanisa alışverişinizde hazır türbanı ve fermuarlı feraceyi sepetinize atmak. […]

  2. […] İnternetten kıyafet alışverişi yaparken dikkat etmemiz gereken konuları hallettiğimize göre artık yan etkisinden bahsedebiliriz. Mağazaların bitmek tükenmek bilmeyen kalabalığına karışmadan evde alışveriş yapabilmekten daha keyifli ne var? Üstelik mağazadan çok daha uygun fiyatla almak mümkünken? Peki siparişiniz alınmıştır yazan ekranını gördükten sonra neler oluyor? Heyecanla kargonun gelmesini bekliyoruz, zil çalıp da kim o sorusuna kargo cevabını alana kadar sipariş takip sayfasını aşındırıyoruz. Bugünkü meselemiz tam da o kargo cevabını duyma anından itibaren başlıyor. Evler asansörlü, kargo dağıtım elemanları hızlı, bu durumda zil çaldıktan sonra kapıyı açıp kargoyu teslim almak için çok az vaktimiz var. Kapıyı açmak bizler için çok da kolay sayılmaz zira ev kıyafeti halinden dış kıyafete bürünmemiz gerekir ki söz konusu durumda uzun uzadıya başımızı örtmek, kıyafet düğmesi iliklemek söz konusu değildir. Çözüm basit efendim yapmanız gereken tek şey bir sonraki modanisa alışverişinizde hazır türbanı ve fermuarlı feraceyi sepetinize atmak. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir