İslami Giyim Sergisi bu kez New York’ta!

08 May 2020

Türkiye’den sadece Modanisa’nın davet edildiği ve bugüne kadar ABD San Francisco ve Almanya Frankfurt’ta açılan “Günümüz İslami Giyim Sergisi”, ABD’ye bu kez New York’ta sergilenmek üzere geri dönüyor.  

ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlenen `Günümüz İslami Giyim Sergisi” (Contemporary Muslim Fashions) Almanya Franfurt’tan sonra bu kez NewYork’taki dünyaca ünlü Cooper Hewitt Smithsonian Müzesi’ne taşınıyor. 2018 Eylül ayında San Francisco’daki deYoung Müzesi’nde açılarak büyük beğeni toplayan sergi, sonrasında Frankfurt’taki Angewandte Kunst Müzesi’nde yer alarak Avrupalı ziyaretçileri ağırladı. İki farklı kıtada yoğun ilgi ile takip edilen sergi 28 Şubat 2020’den itibaren ABD’nin ünlü Cooper Hewitt Smithsonian Tasarım Müzesi’nde yer alacak. Türkiye`yi, ülkemizden davet alan tek modest/muhafazakar giyim markası olan Modanisa’nın temsil ettiği sergi, Cooper Hewitt Müzesi’nde 23 Ağustos tarihine kadar gezilebilecek.   

Modanisa sergide, Modanisa’nın ürün gönderdiği 140 ülkedeki müşterileri tarafından ilgiyle karşılanan Raşit x Modanisa Desert Dream (Çöl Rüyası) koleksiyonu ile yer alıyor.    

Amacı, İslami giyim tarzındaki çeşitliliğe dikkat çekmek ve Müslüman kadının tek tipte giyindiği şeklindeki anlayışın yanlışlığını ortaya koymak olan “Günümüz İslam Giyim Sergisi”nin küratörleri, İslam’ın çok kültürlü bir din olduğuna ve İslami giyimin sadece dini öğelerden değil, aynı zamanda yerel ve global trendlerden etkilendiğine vurgu yapıyor. Modanın, insanların kendini ifade ettikleri bir platform olduğunu belirten serginin yeni ev sahibi Cooper Hewitt Smithsonian Tasarım Müzesi’nin tekstil küratörü Susan Brown, “Sergi, genç profesyonel Müslüman tasarımcıların ve sanatçıların çalışmalarına odaklanıyor” diyor.  

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir