İştah Açan Bloglar

28 Kas 2014

Sizi bilmem ama bazen bir şey için tarif ararken o kadar güzel bloglara denk geliyorum ki saatlerim geçiyor fotoğraflar ve tarifler arasında, sonra bir bakıyorum ki ne aradığımı unutup bir sürü tarifi yer imlerime kaydetmişim. Bugün işte o fotoğraflarıyla ayrı tarifleriyle ayrı doyuran bloglardan birkaçını sizinle paylaşacağım.

İlki bu sene uzun zamandır beklenen kitabı satışa çıkan Cenk Sönmezsoy’un inanılmaz güzel ama inanılmaz zor tarifleri ve tariflerden güzel görselleri ile dolu olan Cafe Fernando.

Domates Confit, Pesto ve Sebzeli Sandviç

Ben Cafe Fernando ile yıllar önce ablam sayesinde tanıştım.Her ne kadar fotoğraflarına bakmaya doyamasam da şuana kadar hiçbir tarifini denemedim.

Çünkü bana göre fazla zahmetli ve uğraştırıcı ya da ben o tarifler için fazla sabırsız/üşengeç/tez canlıyım bilmiyorum.

Ekşi Mayalı Simit

Ama tariflerinden bir kaçını yeme şansım oldu şöyle bir cümle ile açıklamam gerekirse “Aman Yarabbi bu ne lezzet!” der geçerim sabredebilen yapsın yesin yemek neymiş görsün diyorum. Cafe Fernando’nun kitabını şuradan inceleyebilirsiniz.

İkincisi ise Nilay Tulum’un uzun zamandır takip ettiğim ve gitgide geliştiğine şahit olduğum yemek blogu Mutfak Sırları.

havuclu_cupcake_ms

Sitede neredeyse herşeyin tarifini bulmak mümkün yeni lezzetlere yer verildiği kadar geleneksel tatlara da yer veriliyor.

sebzeli_sehriyeli_tavuk_corbasi

Benim site ile ilgili en sevdiğim kısım ise tarifleri yapım sürelerine göre kategorize edebilmeniz.

Ayrıca Ramazan aylarında her gün iftar menüleri yayınlanıyor sitede, özellikle misafirlerin geleceği zamanlar ilham alınabilir.

Pınar Öztoker’in Kithen In Red adlı yemek blogu ise son keşfim, kendisini instagramda buldum bir daha da bırakmadım.

IMG_3306

Sitenin tarif skalası epey geniş, hem kolay hem de zor tarifler bulmanız mümkün.

IMG_3452

Açıkçası geneli benim damak tadıma en çok uyan site kitcheninred, daha şimdiden denemek istediğim bir sürü şey birikti.

IMG_6917

Sitede gezinirken bu tatlı Momiji bebekleri de sıksık karşınıza çıkıyor, çok sevimli değiller mi?

Bugünlük iltah açıcı blog önerilerim bu kadar bir kısmını da gelecek için sakladım. Sizin bana önereceğiniz güzel tarifli bloglar varsa durmayın yorum kısmına yazın.

xoxo, madam kişot

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir