İstanbul Modest Fashion Week Heyecanı Başlıyor!

10 Nis 2016

Dünya muhafazakâr modasının öncü isimlerini bir araya getirecek olan İstanbul Modest Fashion Week’e geri sayım başladı. Tarihi Haydarpaşa Garı önümüzdeki ay, ABD’den Uzak Doğu’ya dünyanın farklı bölgelerinden modanın öncülerini buluşturacak, etkinlik kapsamında ünlü tasarımcıların özel koleksiyonları ilk kez IMFW’de sergilenecek. 13-14 Mayıs’taki organizasyon için İstanbul’a gelecek kanaat önderleri ve modacılar ile IMFW’i konuştuk.

Modanisa.com ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Türkiye’nin ilk uluslararası muhafazakâr moda organizasyonu Istanbul Modest Fashion Week’te tasarımcılar ve markalar yeni sezon koleksiyonlarını tanıtacak. IMFW boyunca özel-karma defileler, kanaat önderleriyle buluşmalar, atölye çalışmaları ve söyleşiler yapılacak. Türk muhafazakâr modasını dünyaya tanıtmak ve giyim trendlerine yön vermek amacıyla düzenlenen etkinlik, dünyanın en prestijli muhafazakâr moda etkinliği olmayı yolunda kararlı adımlarla ilerliyor.

Muslima-Wear

Muslima Wear

“Dünyanın dört bir yanından tasarımcı ve markaları ağırlayacak olan IMFW’de, farklı kültürlerin desenlerini yorumlayan organizasyona özel koleksiyonumuzla yerimizi alacağız. Etkinliğin bir parçası olmaktan çok mutlu ve heyecanlıyız.” Mikail Fedorenko, Muslima Wear Marka Yöneticisi

Anniesa Hasibuan

Anniesa Hasibuan

“Endonezya’da tasarımlar ve stil daha çeşitli. Endonezyalılar farklı tarzda giyinmeyi ve tarzlarına kendi kişiliklerini yansıtmayı seviyorlar. Türkiye’de ise bana ilham verebilecek çok şey olduğunu düşünüyorum. Bir sonraki tasarımımda Türkiye’den esinleneceğim.” Anniesa Hasibuan, Tasarımcı

Fatema-Alawadhi

Fatema Alawadhi

“Müslüman kadınlar tarafından muhafazakâr moda dünyasında sosyal medyadan yürütülen büyük bir devrim olduğunu düşünüyorum. Bu Kuveyt’te olduğu gibi Türkiye’de de böyle! İstanbul Modest Fashion Week’e katılacağım için çok heyecanlıyım. Yaratıcı ve yetenekli tasarımcılar tarafından hazırlanmış muhafazakâr tasarımlar görmeyi bekliyorum.” Fatema Alawadhi, Kuveytli Instagram Fenomeni

Saufeeya Goodson

Saufeeya Goodson

Saufeeya Goodson: “Türkiye’deki sofistike ve zarif moda anlayışına hayranım”

1,8 milyon takipçisi olan Hijabfashion instagram hesabının yöneticilerinden Saufeeya Goodson’a IMFW ve muhafazakâr moda dünyasını sorduk.

İstanbuldaki moda alışkanlıkları hakkında neler düşünüyorsunuz?

Saufeeya Goodson: Türkiye’deki sofistike ve zarif muhafazakâr moda yaklaşımına hayranım. Şahsen şık, modern ve yenilikçi bir anlayışa sahip Türk muhafazakâr moda toplumundan ilham alıyorum. Halihazırda Türk markalarıyla işbirliği içerisindeyim (en sevdiğim markalar arasındalar) ve kesinlikle diğer Türk markalarıyla da işbirliği yapmak isterim.

Istanbul Modest Fashion Week’in uluslararası muhafazakâr moda endüstrisine ne gibi katkıları olacak?

Saufeeya Goodson: Türkiye muhafazakâr moda sektöründe öncü bir rol oynuyor, İstanbul’da yapılacak olan Istanbul Modest Fashion Week’in de uluslararası bir bilinirliğe ulaşacağına inanıyorum. Bu organizasyon muhafazakâr moda dünyasının çeşitliliğini gözler önüne serdiği için olumlu bir etki bırakacak.

Alexandra Golovkova

Alexandra Golovkova

Alexandra Golovkova: “Tarzım Türk stiline benziyor”

Golovkova.s instagram hesabıyla dünya çapında 400 binden fazla takipçisini kendine haz tarzı ile büyüleyen Rus Alexandra Golovkova, Türkiye’deki muhafazakâr giyim tarzını kendine yakın buluyor.

Yakın zamanda İstanbulu ziyaret ettiniz. Rusyadaki muhafazakâr moda trendleri ile İstanbulu karşılaştırabilir misiniz?

Alexandra Golovkova : İki yıl önce, başörtüsü takmaya başladığımda çevremdeki herkes Türklerin tarzına çok benzediğimi söyledi. İstanbul’a geldiğimde bunun doğru olduğunu kendi gözlerimle gördüm! Farklı tarzda başörtüleri ve giysileri ile Türk modası çok çeşitli. Gördüğüm kadarıyla, Türkler tarzlarına kendi kişiliklerini yansıtıyorlar ve klişelerden uzak kalıyorlar.

İstanbulda birçok takipçiniz var. Sizin İstanbulda takip ettiğiniz kanaat önderleri ve markalar var mı? Türkiyedeki muhafazakâr moda alışkanlıklarını konusunda neler düşünüyorsunuz?

Alexandra Golovkova : @hulyaslan‘ı takip ediyorum ve stilini kendime çok yakın buluyorum. @toucheofficial da aynı şekilde. Türkiye’de yaşayıp Rusça konuşan çok fazla instagram fenomeni var. @agoniiya favorilerim arasında.

imfw

IMFW heyecanına ortak olacak olan daha birçok marka, tasarımcı ve kanaat önderi olacak. Bu keyifli organizasyonda yerinizi alabilmek için istanbulmodest.com web sitesini takipte kalın.

istanbulmodest.com

instagram.com/istanbulmodest

facebook.com/istanbulmodestfashionweek

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir