İstanbul’a Yakın Tatil Rotaları

03 Eki 2017

 

Sıcak havanın kavurucu etkisi geçmiş olsa da birkaç günlüğüne İstanbul karmaşasından uzaklaşıp dinlenmek hepimizin yapılacaklar listesinin başında yer alıyor. Temmuz ve Ağustos aylarında esas tatil sezonunu kaçırmış olsanız da yazın sonunu, sonbahar serinliğine bağlayarak değerlendirmek sizin elinizde!

istanbula_yakin_tatil_yerleri

Yılın büyük kısmında kalabalık olan adalara henüz gitmediyseniz, sakinliği fırsat bilip Heybeliada, Kınalıada, Büyükada, Burgazada dörtlüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Evinize en yakın vapur iskelesinden deniz serinliğinde gidebileceğiniz Adalar, uçsuz bucaksız piknik alanları, rengarenk çiçekleri ve tarihi yapılarıyla gezginlerin hayallerini süslerken, İstanbul’un daimi sakinlerine yalnızca birkaç saat uzaklıkta olmasıyla gezilip görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Toplu taşıt ulaşımını tercih edenler için biçilmiş kaftan olan Adalar, uzun yürüyüşler yapabileceğiniz alanlarıyla tercih sebeplerinden…

istanbula_yakin_tatil_yerleri

Dünyada yalnızca üç örneği bulunan Longoz Ormanları’nın Avrupa ayağı olan doğa harikası Kırklareli’ye bağlı Milli Park, İğneada ilçesinde bulunuyor. Doğal vahşi yaşamın süregeldiği ve korunduğu Milli Park, egzotik ülkelerin bütün özelliklerini taşırken İstanbul’dan yalnızca dört saat araba yolculuğu mesafesinde olmasıyla günübirlik gezilerden kamp tatillerine kadar birçok farklı zevke hitap ediyor. Orman gezisinin ardından antik mağaraları gezerek doğanın kusursuz düzenine bir kez daha hayran kalma garantili olan Longoz Ormanları, her mevsim güzelliğiyle görenleri büyülemeye devam ediyor.

istanbula_yakin_tatil_yerleri

Yabancı turistlerin dört mevsim akın ettiği Sapanca Gölü, şehirden iki saat uzaklıkta olmasıyla, bu rotalar arasında yer alıyor. Kuş cıvıltılarının gölün dingin havasına karıştığı Sapanca, birçok SPA merkezine ve otele de ev sahipliği yapıyor. Dinlenmek için ihtiyacınız olabilecek her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü SPA hizmeti veren otellerde birkaç gün kalıp film sahnelerine yaraşır güzellikteki bölgenin tadını çıkarabilir ya da kaynak suyundan gelen şifadan faydalanmak için banyo kiralayabilirsiniz. Sapanca gezisinin ardından kısa bir yolculuk daha yaparak, Maşukiye’de yer alan Kirazlı Yaylası ve Kuzu Yaylası’nda memleket havası soluyarak oksijene doyabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir