İstanbul'dan 5 Spa Merkezi ve Hamam

04 Feb 2016

 

Kışın sıcak kaçış noktalarıdır spa ve hamamlar. Dışarısı buz gibiyken kendinizi sıcacık ortamda rahatlamış, gevşemiş ve dinlenmiş hissettiren, yorgunluk ve stresi üzerinizden akan her damlada bıraktığınız, yepyeni ve taptaze bir hayata adım attığınız mekanlardır. Spa ya da hamamdan içeri girene kadar ayağınız hep geri geri gitse de; o sıcak havayı ciğerlerinize çekip nefes almayı kolaylaştırdığınız anda hafiflemeye başlarsınız.

Cilt bakımı, masaj gibi arınma seanslarıyla kendinize vakit ayırmanın verdiği mutluluğu yaşarken, bulunduğunuz ortamın güvenilir olması ilk şart. Temizlik ve hijyen kurallarına riayet edilen, kişisel mahremiyete özen gösterilen mekanları iyice araştırıp etrafınıza danıştıktan sonra tercih etmenizde fayda var.

Biz de etrafımıza sorduk soruşturduk ve tercih edilen popüler spa merkezi ve hamamların başlıcalarını sizin için derledik. Sizin de önerileriniz varsa yorum bölümüne mesaj bırakarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Hammame-7

1.Başakşehir – Hammame

Deposite Outlet Merkezi’nde yer alan Hammame ile hamam kültürüne modern bir yorum getiriliyor. Mimari tasarımı ve geniş hizmet seçenekleriyle fark kazanan Hammame, bay ve bayan için ayrı olarak dizayn edilen spa ve hamam bölümlerinde; sauna, buhar odası, jakuzi, kar çeşmesi, şok duşları, dinlenme odaları gibi üniteler yanında klasik hamam keyfi de yaşayabiliyorsunuz. Kuaförden, solaryuma kadar aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Hammame‘de 7 farklı masajdan birini seçerek tüm yorgunluğunuzu ve stresinizi masaj koltuğunda bırakabiliyorsunuz. Hammame‘nin en büyük özelliklerinden biri ise içinde mescidin bulunması. Bu özelliğinden dolayı birçok kişinin ilk tercihi olacağına şüphe yok.

Ayasofya-Hürrem-Sultan-Hamamı-Restore-Edilerek-Yeniden-Açıldı-3

2.Sultanahmet – Hürrem Sultan Hamamı

1556 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun değerli hükümdarlarından Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan için Mimar Sinan’a yaptırdığı Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı, yapımından 455 yıl sonra restore edilerek yeniden hizmete açıldı. Birçok tarihi eserimizin kıymetini ancak kaybettikten sonra fark edebilen bir toplum olduğumuz için; layık olduğu değeri geç de olsa gören mimari dehası yapıların gönlümüzde yeri ayrı. Siz de geleneksel hamam keyfini yaşamak için doğru adresi arıyorsanız bu mekanı tercihleriniz arasına alabilirsiniz. Oldukça lüks malzemelerle restore edilen hamamın hizmet kalitesi oldukça yüksek. Öyle ki en ucuz bakım paketi 86Euro. Eğer bu ücreti vermeye hazırsanız, evde hazırlık yapmadan elinizi kolunuzu sallayarak içeri girebilir, müşterilere özel hazırlanan bakım setiyle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Miramar-Spa-Gelin-Hamamı-02

3.Erenköy – Miramar Spa

Cilt bakımı, masaj ve özel bakım paketleriyle kendinizi şımartmanızı sağlayacak bir spa şenliği arıyorsanız bu adres ilginizi çekebilir. Yalnızca bayanlara hizmet veren spa merkezinin yeni açılan pilates stüdyosunda aletli pilates yapma imkanı da bulunuyor. Kız kıza gelin hamamı, kına gecesi organizasyonları için ideal bir adres.

edirne-hamam-45

4.Üsküdar – Valide-i Atik Hamamı

İsmini kurucusu Nur Banu Valide-i Atik Sultan’dan alan hamam, içinde birçok yapının bulunduğu geniş bir külliyenin içinde yer alır. Geleneksel hamam kültürünün ayakta kaldığı ender yerlerden biri olan Valide-i Atik Hamamı, modern spa merkezlerine rağmen kendine has havasını koruyan küçük bir işletme olarak faaliyet gösteriyor. Temiz ve titiz ekibiyle rahatça stresinizi atabileceğiniz bir hamam.

hurrem-hamam-otu-yagi

5.Üsküdar – Çinili Hamam

1648 yılında Kösem Sultan tarafından yaptırılan hamam, kadınlar ve erkekler için iki ayrı bölümden oluşuyor. Tarihi değere sahip hamamlar içinde mimari yapısını koruyabilen, modernleşme adına tahrip edilmemiş bir hamam. Uzun süre harap durumda ve kapalı olan Çinili Hamam, 1964 yılında restore edilerek tekrar hizmet vermeye başlamış. Hamam sefasına alışkın olan eski İstanbullu hanımların tercih ettiği bir adres.

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *