İstanbul’u Bir De Bu Camiden Seyredin!

31 Oca 2018
Türkiye’nin ilk seyir teraslı camisi Beykoz Karlıtepe Camii orman ve deniz manzarası ile ziyaretçilerine ücretsiz hizmet veriyor.
seyir-terasli-cami-beykoz
Beykoz sırtlarındaki Karlıtepe Mahallesi’nde bulunan Beykoz Karlıtepe Camii’ni diğer camilerden ayıran özellik; seyir terasının, manzaraya karşı vakit geçirebileceğiniz kütüphane ve kafesinin olması. Seyir terasında, Sarıyer’den 3. köprünün ayaklarına ve Adalara kadar bütün İstanbul’u görebiliyorsunuz.
beykoz-karlitepe-camii
Bölgenin bir cami ihtiyacına binaen üretilen projenin sonrasında seyir teraslı minare projesine dönüşmesi, İmam Hüseyin Birlik ve İlim Vakfı Onursal Başkanı olan Hüseyin Özyurt’un yurt dışı gezilerindeki yüksek miktarlar ödeyerek çıktığı seyir teraslarını, kendi halkımıza ücretsiz sunalım isteği ile ortaya çıkmış.
Gönüllülerin yardımı ile yapılan, 52 metre yüksekliğinde, 3 bin 500 metrekarelik dini tesiste 4-6 yaş Kur’an Kursu, 2 adet lojman, 1 adet misafirhane, gasil hane, dernek binası, şadırvan, kütüphane, gelir getiren restoran ve market yer alıyor. Ayrıca terasa çıkarken vatandaşların kullanabilmesi için minarenin içinde bir de asansör var. Restoran gelirleri ile de öğrencilere burs imkânı sağlanıyor.
beykoz-karlitepe-camii
Bir yanda yemyeşil orman, diğer yanda masmavi deniz manzarası ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Beykoz Karlıtepe Cami’sini ailenizle ziyaret edip, hem ibadet ederek, hem manzaraya karşı kütüphanesindeki kitaplardan istifade ederek keyifli ve huzurlu vakit geçirebilirsiniz.
Adres: Gümüşsuyu Mahallesi, Kirazlı Yayla Cd. 136/2, 34820 Beykoz/İstanbul
[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir