İstanbul'un En Güzel Sahur Mekanları

04 Jun 2016

 

Havalar sıcak, iftarlar pahalı olunca size ailenizle huzurlu vakit geçirebileceğiniz şehrin en güzel manzaralarına sahip alkolsüz, mescitli ve çocuk oyun alanlarına sahip sahur mekanlarını sunmak istedim.

Messt Cafe ve Restaurant

Messt Cafe ve Restaurant

Kaliteli peynirleri ve zengin çeşitleri ile  Ramazan Sahur’larında serpme kahvaltı hizmeti veren Messt Cafe‘de hem manzaranın hem de lezzetli sunumların tadını çıkartacaksınız. İstanbul’un en güzel manzarasına sahip yerlerden birinde bulunan mekanda unutulmayacak bir sahur geçirebilirsiniz. Sahur sonrasında sabah namazı için Üsküdar’da bulunan Mihrimah Sultan Cami‘nde namazınızı kılabilirsiniz. Sahur fiyatı:35 TL

Messt Cafe ve Restaurant

Adres:Rasim Ağa Sok. No: 19 Nakkaştepe Üsküdar – İstanbul
Tel: 0 (216) 530 25 25

Kuleli Yakamoz

Kuleli Yakamoz

Asırlık çınar ağaçlarının altında boğazın manzarasını panaromik çevreleyen, bir yanı Kuleli Askeri Lisesi diğer yanı Boğaz Köprüsünü gören hemen yanında tarihi Kuleli Cami’nin olduğu eşsiz bir manzaraya sahip restoranda serpme kahvaltı ile sahurunuzu yapabilirsiniz. Ara sıcakların, menemen, yumurta gibi seçeneklerinde içinde olduğu serpme kahvaltı 45 TL, kahvaltı tabağı 35 TL.

Kuleli Yakamoz

Adres: Çengelköy – Kuleli Caddesi No: 69 Üsküdar / İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 318 9505

Dilruba Restaurant

Dilruba Restaurant

Aziz İstanbul’a sahurda bir de bu tepeden bakmak isteyenler için doğru mekan! Kahvaltılıklardan oluşan sahur menüsünün fiyatı:35 TL. 3 bölmeden oluşan rastoranda manzarayı görebilmek için erkenden rezervasyon yapmakta fayda var.

Dilruba Restaurant

Adres:Fethi Paşa Korusu Fıstıkağacı – Üsküdar – İstanbul

Telefon: 0 216 492 15 00 Telefon: 0 216 492 15 01 Telefon: 0 216 492 15 02

Hüsnü Ala Cafe ve Restaurant

Hüsnü Ala Cafe ve Restaurant

Süleymaniye’nin manevi havası ile bütünleşen manzarada sahur yapmak isterseniz Hüsnü Ala geniş kahvaltı çeşitleri, başlangıç çorbası, meyve tabağı ve ara sıcak çeşitleri ile zengin bir menü sunuyor. Sahur sonrası sabah namazını Süleymaniye Cami’nde kılıp evinize dönebilir veya iftar sonrası gelip teravih namazını burada eda edebilirsiniz. Sahur fiyatı 48 TL.

Hüsnü Ala Cafe ve Restaurant

Adres:Demirtaş Mahallesi Fetva Yokusu Nazır İzzet Efendi Sokak No:12
Süleymaniye, İstanbul

Tel: 0 (212) 511 66 88

Muhabbet, ibadet ve paylaşım dolu sahurlar diliyorum.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *