İstanbul’un En İyi Mantıcıları

13 Ağu 2017

 

Kimine göre bir kaşıkta 40 tane olanı, kimine göre tek kaşıkta bol etli olanı… Mantı deyince yöresel farklılıklarla beraber beklentiler ve zevkler değişsede birçoğumuz mantıyı seviyoruz. Yapımı hayli zahmetli olan mantıyı sizler için bir çok mekanda taddım ve en iyi üç mekanı listeledim.

Karafırın

Karafırın’larda Türkmen Mantısı olarak menüde yer alan mantı içi dolgulu ve irice. Özel sosu ile kavrulup haşlanmış ve yanında baharat ve yoğurt ile oldukça şık bir şekilde ikram ediliyor.

Bodrum Mantı

Onlarca çeşit mantı arasından seçim yapmak oldukça zor ama benim favorim Çıtır Bihter. Kızartılmış orta boy mantı yanında arzu etiğiniz sos ile ikram ediliyor. En güzeli ise kızarmış olmasına rağmen sizi sonrasında rahatsız etmiyor olması. Kırmızı et sevmeyenler için tavuklu mantı seçenekleri de bulunuyor.

Zamane Kahvesi

Zamane Kahvesi geleneksel ikramları, şık sunumları ve özel menüleri ile çok sevdiğim restoranlardan biri. Bir çok mantıcıya rakip olan mantısının tek dezavantajı porsiyonun küçük olması. En büyük avantajı ise Florya’da bulunan şubesinden denize nazır yiyecek olmanız.

Bu üç mekanın şubelerine resmi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Mantılarınızı yerken dostlarınızla bol sohbetli ve kahkahalı vakitler geçirmeniz dileğiyle…

Afiyet olsun.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir