Kablo Dağınıklığına Pratik Çözümler

04 Mar 2016

İlerleyen teknoloji ile elektronik cihazlar hayatımızda geniş bir yer kaplıyor. Şarj aletleri, ethernet kabloları, tv ve ses cihazları derken onlarca kablo evinizin ve ofisinizin şıklığını bozuyor olabilir. Görüntü kirliğinin yanında toz içinde kalan ve temizlenmesi zor olan bu kablolar küçük çocuklarımız için de tehlike oluşturuyor. Evlerdeki atık nesneleri değerlendirmeyi seven marifetli hanımlar için kablo kirliliğini önleyecek küçük önerilerimiz olacak.

İlk önerimiz şarj kalabalığını önlemek için. Biraz işçilik gerektiriyor ama yeni mobilya yaptıracaklar için iyi bir fikir olacaktır. Elektrik prizi olan bir yere çekmece yaptırıp içine uzatma yerleştirerek tablet, laptop, telefon gibi cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

4-elektronik-sarj

Çekmece yaptırma veya priz çekme ihtimali olmayanlar için daha basit bir önerimiz var. Evinizdeki herhangi bir kutuyu veya boş bir ayakkabı kutusunu kaplayarak üzerine delikler açıp değerlendirebilir ve dağınıklığı engelleyebilirsiniz.

 

PY046d

Mutlaka işe yarar diye ayırıp bir kutuya atılan kablolar sizin evinizde de mutlaka vardır. Bu kabloları toparlamak için tuvalet kağıdı, kağıt havlu vb. ürünleri tükettikten sonra kalan ruloları değerlendirebilirsiniz. Çoğu zaman çöpe giden rulolar için güzel bir yeniden kullanım fikriyle bu sorunumuza çözüm üretmiş olacağız.

pratik-cozumler-1

Bir de günlük rutinimizde yanımıza almamız gereken kablolarımız var. Bunlar için keçe veya deri kumaştan katlanabilir kablo kılıfı hazırlayabilirsiniz. Çantanızdaki dağınıklığı büyük ölçekte azaltacak olan bu ürün hazır olarak da satılmakta.

pratik-cozumler

Kullanacağınız zamanlar dışındaki kabloların boşta durmasını önleyecek patentli bir tasarım; ”Kablo Sar”. Yanmaz plastikten hazırlanmış bu ürün; bilgisayar, televizyon, abajur, müzik seti, elektrikli ev gereçleri ve bütün sarılmaya uygun kablolar için kullanılabilecek dekoratif bir parça.

kablosar01

Son önerimiz ise dekoratif kitap kılıfı olacak. Bu tarz bir kılıf hazırlayarak kablolarınızı kütüphanenizin bir köşesinde saklayabilirsiniz veya şarj alanı olarak kullanabilirsiniz.

Adsız

Cihazlar hayatımızı bu kadar işgal ettikçe biz de yeni çözümler arayacak ve sizlerle paylaşacağız. Ev düzeni için pratik bilgiler buradan okuyabilirsiniz. Düzen ve kolaylıklar sizinle olsun.

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir