Kadifelere Geri Dönüş

20 Oca 2017

 

 

Her gidişin bir dönüşü var bazı şeyler için… Özellikle kullandığımız kıyafetler bu dönüşümün en bariz örnekleri. Eskiyi bir süreliğine raflara kaldırsak bile, sonunda tekrar günümüze uyarlıyoruz. Burası çok önemli! Hatta çok çok önemli… Eskiyi günümüze nasıl taşımak gerekiyor? Elbette yenileyerek! Dönüşüm sağlayarak günümüze kazandırabiliriz. Yeni sezonda kadifelerin geri dönüşümünü seyredeceğiz. Oldukça yoğun bir şekilde göreceğimiz kadifeler çocukluğumuza, kiminin gençliğine bizi geri götürecek. Sanırım eskiyi bu yüzden seviyoruz. Bize geçmişten gelen güzel anıları hatırlatıyor. O halde eskiyi günümüze getiren tasarımcıların kadife ürünlerine hep birlikte göz atalım.

kadife-elbise-siyah-saliha-159912-4

Kadife dendiği zaman akla ilk elbiseler gelir. Belden volanlı dökümü duruşu ile o asil şıklığı daima yansıtır. Bu elbise modeli de beline eklenen ince bir kemerle yeni bir görünüm kazanıyor. Bu elbiseniz ile astarlı kabanlar giymenizi tavsiye ederim. Çünkü kadifelerin vücuda yapışma özelliği var. Astar kumaşın rahatlamasını sağlayarak akıcı durmasına yardımcı olacak ve kullanımınızı kolaylaştıracaktır.

cepli-kadife-etek-bordo-kubra-biriktir-249323-5

Bu etek modeli ise; belden büzgüsü sayesinde oldukça şık duruyor. Geçmişe doğru bir yolculuk yapmak isteyenler için oldukça ideal modeller arasında yer alıyor. Hem kadife, hem büzgülü, hem volanlı, hem de etek olması nostaljiyi yaşatacak. Bel kısmı oldukça hareketli olduğundan, üzerine sade ama biraz dar kesim gömlekler tercih etmelisiniz. Belindeki büzgüler biraz kilolu gözükmenize neden olacağı için, üzerini dar kesim bir gömlekle daha fit forma sokarak uyumlu bir görünüm sağlayabilirsiniz.

kadife-yelek-bordo-saliha-167990-1

Yeleklerin her zaman günlük hayatımızda çok fonksiyonlu bir yeri olacak. Pantolon, elbise ve etekleriniz üzerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz uyumlu bir havası var. Bu kış aylarında kadife giymek ayrıca bir güzelliğe sahip. Sadece günlük hayatınızda değil özel günlerinizde de tercih edebileceğiniz modellerin başında.

kadife-trenc-yelek-siyah-zehrace-247188-1

damla-kadife-elbise-lacivert-saliha-167986-1

pliseli-kadife-elbise-haki-yesil-mustafa-dikmen-261932-5

Sade bir tasarım bile yeterli kadifeler için. Elbette bazen hareketli bir model bile anında düşüncenizi değiştirebilir. Piliseler ve kadifeler bu sezonun tercih edilenleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Kadifeler şık olduğu kadar kullanımı biraz riskli olabilir. Yüzeyinden ütü yapmamaya her zaman özen gösterilmeli. Dokumanın yönü değişmemesi, iz bırakmaması için tersinden ya da araya ütü bezi serilerek düşük ısıda ütülenmeli. Kadifelerle birlikte kullanılan deri parçalar, onu daha da zenginleştirerek asil durmasını sağlayacaktır.

Tüm modelleri yakından görmek için tıklayınız…

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir