Kalın Topuk Modası

04 Şub 2016

 

2016 kış sezonunun modası, rahat ve tarz kalın topuktan yana oldu. İlkbahar ve yaz mevsiminde de kalın topukların altın çağını yaşayacağı kaçınılmaz bir gerçek haline geldi. Kalın topuğun kış sezonunda tercih edilmesi rahatlık ve güven duygularını yaşatmasından mütevellit olsa da, kadınlar kalın topuğun şıklığına burun kıvıramayacak gibi. Genelde zarafet ve asalet kavramları eğer bir ayakkabı üzerine konuşuluyorsa, bu ayakkabının ince ve yüksek topuklardan meydana gelmesi büyük ihtimal. Ancak günlük hayatta ne kadar zor kullanıldığını bilmeyen yoktur.

2110101002_2_2_1

Kışın soğuğunda, yağışlı havalarda bot giyme gerekliliği, kadınların topuktan vazgeçmesini sağlayamaz. Hem şık ve rahat olmak, iyi hissetmek, hem de bot giymek, kalın topuklu botun tercih edilmesiyle mümkün olabiliyor. Yüksek ve platformlu ayakkabıları bile rahatlığa erdiren kalın topuklar, şimdilerde hiç olmadığı kadar iddialı ve güzeller. Kabalık kavramı bile dozunda olduğunda tarz görünebiliyor. Bu gerçek en çok kalın topuklu ayakkabılarda yüzümüze vuruyor.

3350101010_2_10_1

Greyder topuklar botlara hayat verirlen, kalın topuklu olması kaçınılmazdı. Ancak ilkbaharda da ayakkabıların topuklarının kalın kalması, kalın topuğun bir dönem daha yükselişe geçtiğinin habercisi oldu. Sandaletlerden tutun, stilettolara katar kalın topuğun yeniden hayat vermediği ayakkabı kalmayacak gibi.

3366101040_2_3_1

Kaba görünümü minimalize eden değişik topuk formları da şimdilerde cesaretli bayanların tercihi arasına giriyor. Farklılıktan hoşlanmak, yeniliklere kucak açmak her zaman tavsiye edilen stil önerileri içerisinde yer alır. O halde biraz da topuklarda farklılığı tercih edin, iddialı adımlar atmaya hazır olun.

5120001105_1_1_1

1210101040_2_2_1

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir