Kapadokya Yunak Evlerinde Kendi Masalınızı Yaşayın

25 Kas 2015

 

Kapadokya’nın eşsiz güzelliğini Fransız gezgin Charles Texier şu sözlerle betimliyor;

“Doğa, daha önce yabancı gezginin gözlerine kendini hiç bu kadar sıra dışı bir şekilde sergilememişti. Dünyanın başka hiçbir köşesinde daha uzun soluklu ve büyülü doğal bir olgunun var olduğunu duymadım.”

Bu güzel sözlerden yola çıkarak sormak istiyoruz; Doğa ve tarihin bütünleştiği bu ortamda, görkemli ve sofistike bir tatil yapmaya ne dersiniz?

Geçmişin gelenekselliğini bozmadan günümüzün modernliğini hoş bir denge buluşturanYunak Evleri, Kapadokya tatilinizi unutulmaz kılacak ve döndüğünüzde sanki bir masaldan çıkmış gibi hissetmenizi sağlayacak.

Yunak Evleri’nde kalan misafirler, sıra dışı kaya odalarda konaklıyor. Otelin her köşesi tarihi hissetmeniz ve özgün havayı solumanız için özel olarak dekore edilmiş. Sofistike bir ortamda birbirinden değerli antika ve el işi malzemeleri inceleme fırsatı buluyorsunuz.

Ayrıca otelin sunduğu en keyif verici yönlerinden biri ise; yüksek kayaların hemen bitiminde bulunan 19. Yüzyılda inşa edilmiş Rum Konağı’nda keyifli vakit geçirmeniz için sunulan hizmet. Taş binada akşamları vakit geçirebileceğiniz odalar var. Müzik odası, toplantı odası ve TV odası misafirler için özel olarak hazırlanmış. Konağın ikinci katında, el yapımı seramik aksesuarlar ve mumlarla dekore edilmiş DVD odası bulunuyor. Kış aylarında, büyüleyici güzellikteki kayalara düşen karları izlerken, şömineyle mekânın tadına iyice varabilirsiniz.

Yunak Evleri’nde akşamları güneşin batışını izlemek için şömineli ve yastıklı sedirlerin bulunduğu terasta huzurlu ve romantik bir an yaşayabilir, hemen yandaki üst terasta ise, manzaraya karşı mum ışında ev yapımı akşam yemekleri yiyebilir ve güne açık büfe kahvaltı ile başlayabilirsiniz.

Yunak kelimesinin kökeni, eski dönemlerde, kadınların çamaşırlarını yıkamak ve temizliklerini yapmak için mahalle meydanlarındaki çeşmelerde toplandıkları zamanlara uzanıyor. Kısacası bu çeşmeler (yunaklar), o dönemde günlük sosyal hayatın önemli bir parçası olmuşa benziyor. Yunak, aynı zamanda içinde yer aldığı mahallenin de adı ve Ürgüp’te meşhur Asmalı Konak’ın çok yakınında bulunuyor. Yunak Evlerinde konaklayan misafirler,  5 dk’lık mesafedeki Asmalı Konak’ı istedikleri an ziyaret edebiliyorlar.

Yunak Evleri Cappadocia

yunak-evleri-kapadokya

yunak-evleri-kapadokya-2

yunak-evleri-kapadokya-3

yunak-evleri-kapadokya-6

yunak-evleri-kapadokya-7

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir