Kaş Ucunda Balık Kuyruğu

24 Şub 2018

 

 

Andy Warhol, o meşhur sözüyle çınlıyor kulaklarımızda; ‘bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak!’. 60’lı yıllarda dile getirilen bu kehanet fazla gecikmeden gerçeğe dönüştü ve biz her an değişen gündemi takip etmekte zorlanıyoruz. Kulaktan kulağa yayılan, şu paylaşımı gördün mü nidaları bitmek bilmiyor. Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ünlü beyiti özetliyor halet-i ruhiyemizi; ‘ne içindeyiz zamanın ne de büsbütün dışında…’

huda-beauty-fishtail

Sadede gelirsek son günlerde yeni bir akım başladı sanal alemde. Kaş makyajı diye nitelendirebileceğimiz bu uçuk kaçık modayı çıkaran ise Dubai’den Huda Kattan isimli bir instagram fenomeni. Daha önce yüz tıraşı videosu paylaşımına 16 bin yorum alan Kattan, bu kez ilgi çekici bir akımın öncülüğünü yapıyor. Kaş uçlarını balık kuyruğu gibi ikiye ayırarak, farklı şekiller veriyor. Beğenilir beğenilmez ama ilgi çektiği kesin. Son günlerin makyaj modasına bakalım kimler ayak uyduracak?

huda-beauty-fishtail

 

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir