Kaz Ayağı Modasında Dikkat Edilecek Ayrıntılar

19 Kas 2014

Kimisi pötikare dedi, kimisi ekose, ama şimdilerde kazların ayakları ilham kaynağı oldu o güzel kumaş tasarımına. Geçmiş yılların ekosesi olarak geçen kaz ayağı modası yeni sezona fırtına gibi bir giriş yaptı. Siyah beyazın buluşmasını bir kazın ayaklarından esinlenen kumaş tasarımcıları adeta görsel şölen yaşatıyor. Şahsım adına çok sevdiğim ve dört gözle kumaşçıya gelmesini beklediğim kumaşlar arasında yerini çoktan aldı. Kimi kaz ayakları iri desenli, kimisi ufak desenli… Ünlülerin üzerinde görmeye başladığınız bu desende ciddi hatalar yapılıyor. Ünlüler giyinirken hata yapar mı? Çok güzel yapıyor ve adeta rüküşlük yarışına giriyorlar. Bir sanatçı niteliğinde olan kaz ayağın böylesine rüküş şekilde kullanmalarına hayretle bakıyorum. Bu kumaş başlı başına bir tasarımdır ve başlı başına sanatçıdır. O yüzden giyinirken diğer parçaları desenli değil düz seçmelisiniz. Zaten desenliyle desenli diye bir uyum yok. Uyum yapacağım diye kaz ayağı elbise, çanta, ayakkabı ve hatta daha da ilerisine giderek gözlük takanlar bile var. Bu hataya siz siz olun sakın düşmeyin. Bu öyle bir kumaşki özel davetlerde bile rahatlıkla tercih edebileceğiniz harika görselliği var.

FP_7677974_GaGa_Lady_AAR_19_29

Anlatmak istediğim tamda bu sahne! Lady Gaga öyle bir hata yapmışsın ki; üzgünüm bizimle değilsin 🙂 Tırnaklarına kadar siyah beyaz yapan Gaga, şıklığın çok ötesinde bu defa rüküşlüğünü konuşturmuş. Gözü fazla yoran bu fotoğrafta yürüyen siyah beyaz bir desen görülmekte.

kaz ayağı 2

Desenli kumaşın kombini tamda budur. Kesinlikle desenli kumaşın kombin detaylarını düz parçalardan seçin. Düz derken siyah olacak anlamında değil… Benim tarzım her zaman renklerle oynamak olduğu için genellikle kaz ayağına renkleri katarım. Sezonun önemli trendi olan kaz ayağını kendi tarzınıza uyarlamak oldukça zevkli. Her tasarımcı ve marka kaz ayağını kullanmaya başlamışken tarzınızı trendlerle buluşturun.

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir